11/25/2019   23:11  |  Արտակարգ պատահարներ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում հայտնաբերվել է դի Նոյեմբերի 25-ին, ժամը 21:20-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Շիրակացու փողոցի թիվ 205ա շենքի բնակարաններից մեկի բնակիչը չի արձագանքում...
11/25/2019   23:10  |  ԼՐԱՀՈՍ Արթուր Վանեցյանը ցավակցել է լեգենդար հետախույզ Գոհար Վարդանյանի ընտանիքին ՀՀ ազգային անվտանգության նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ինստագրամյան իր էջում ցավակցել է լեգենդար հետախույզ Գոհար Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ: «Խոր ցավով տեղեկացա, որ այսօր կյանքից...
11/25/2019   22:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Էս տեմպերով Երևանը պիտի 175 տարի «կարգին» քաղաքապետ ունենա, որ բոլոր վերելակները փոխվեն. Հովհաննես Խաչատրյան ՀՀԿ Շենգավիթ երիտասարդական կազմակերպության կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Սուպեր քաղաքապետի խնչասեր մամլո խոսնակը ասում է, որ...
11/25/2019   22:21 Երևանի Մայակ թաղամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. Կա տուժած (տեսանյութ) Նոյեմբերի 25-ին, ժամը 20:11-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մայակ թաղամասի 7-րդ շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի: Այս մասին տեղեկացրել է...
11/25/2019   22:17  |  Անցուդարձ Անվանվել է տասնամյակի լավագույն երաժշտական կատարողը Միացյալ Նահանգներում ամփոփեցին American Music Awards երաժշտական մրցանակի արդյունքները: Այս մասին հայտնում է CNN- ը: Մրցանակների քանակով առաջատար է դարձել երգչուհի Թեյլոր Սվիֆթը, որը միանգամից վեց...
11/25/2019   22:01  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ Նոյեմբերի 25-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիին: Ողջունելով ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին՝ ԱԳ նախարար Մնացականյանն ընդգծեց կառույցի...
11/25/2019   20:58  |  Անցուդարձ Գուշակել են աշխարհում 5G- ի ապագան Մինչև 2025 թվականը աշխարհի բնակչության շուրջ 65 տոկոսը ապրելու է 5G ցանցերի ծածկույթի գոտում: Այս մասին գրում է TASS- ը՝ հղում անելով Ericsson Mobility Report- ի ուսումնասիրությանը: Մասնագետների...
11/25/2019   19:23  |  ԼՐԱՀՈՍ Կյանքից հեռացել է հայտնի հետախույզ Գոհար Վարդանյանը 93 տարեկան հասակում Մոսկվայում կյանքից հեռացել է հայտնի հետախույզ Գոհար Վարդանյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության facebook–յան էջը։...
11/25/2019   19:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում նշվել է հերոսի ծննդյան տարեդարձը Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի ծննդյան 62-րդ տարեդարձի կապակցությամբ նոյեմբերի 24-ին հերոսի անունը կրող կրթահամալիրում անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում:  Այս մասին...
11/25/2019   19:15  |  Քրեական խրոնիկոն Ակնհայտորեն արհեստական ժամկետներ են սահմանվում. Գևորգ Կոստանյան Հայտարարել էի, թե ինչու եմ այժմ գտնվում Մոսկվայում և նշել, որ կիսամյակն ավարտելուց հետո կվերադառնամ։ Ակնհայտորեն արհեստական ժամկետներ են սահմանում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում...

11/25/2019   19:27  |  Лента новостей “Невосполнимая потеря для всех нас”: скончалась легендарная разведчица Гоар Вартанян Посольство выражает наши самые глубокие соболезнования родным и близким Гоар Левоновны.
11/25/2019   18:19  |  Из жизни Девушка сломала десять ребер во время кашля При обследовании выяснилось, что у нее необычно низкая плотность костей для человека ее возраста.
11/25/2019   17:54  |  Здоровье Обнаружена неожиданная связь между раком и болезнями сердца Американские ученые выяснили, что излечившиеся от рака люди чаще других умирают от болезней сердца и сосудов.
11/25/2019   17:41  |  Чрезвычайное просшествие Участок эстакады рухнул в Италии из-за сильнейшего наводнения После сильнейшего наводнения в Венеции стихия обрушилась на итальянские регионы Пьемонт и Лигурия.
11/25/2019   17:24  |  Лента новостей В Степанакерте выступили с заявлением по поводу взаимных визитов журналистов Армении, Арцаха и Азербайджана При посредничестве офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ 17-21 ноября состоялись взаимные визиты журналистов Республики Арцах, Республики Армения и Азербайджана.
11/25/2019   17:14  |  Лента новостей Ереван осуждает спекуляции Баку на тему погромов армян в Сумгаите Искажение фактов со стороны Азербайджана является опасным проявлением отрицания, разжигающим ненависть и геноцидальные тенденции в отношении армян, заявила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
11/25/2019   16:36  |  Лента новостей Композитор Роберт Амирханян награжден орденом "За заслуги перед Отечеством" I степени Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян.
11/25/2019   16:13  |  Международные новости ФБР заинтересовано в открытии офиса в Ереване По сведениям “ФактИнфо”, Федеральное бюро расследований(FBI) США заинтересовано в вопросе открытия офиса в Ереване.
11/25/2019   16:02  |  Лента новостей Президент Армении назначил Ани Атанесян судьей суда общей юрисдикции Ширакской области Ани Атанесян назначена судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области Армении. Соответствующее решение подписал президент Армении Армен Саркисян.
11/25/2019   15:58  |  Лента новостей Президент Армении назначил нового судью в Ширакской области Джон Айрапетян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области Армении.