11/20/2019   21:07  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի հետ Կատարի Պետություն պաշտոնական այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Դոհայում հանդիպում է ունեցել Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի հետ։ Նորին Մեծությունը...
11/20/2019   20:53  |  ԼՐԱՀՈՍ Արման Սարգսյանը ներքին անվտանգության վարչության անձնակազմին է ներկայացրել ստորաբաժանման նորանշանակ պետ Արա Մկրտչյանին Նոյեմբերի 20-ին ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը ոստիկանության ղեկավար կազմին և ներքին անվտանգության վարչության անձնակազմին ներկայացրեց ստորաբաժանման նորանշանակ պետ, ոստիկանության...
11/20/2019   20:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Մեր դուռը բաց է ձեզ համար․ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կատարցի գործարարներին հրավիրել է ներդրումներ կատարել Հայաստանում (տեսանյութ) Պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դոհայում հանդիպել է Կատարի գործարարների ասոցիացիայի ղեկավարների և ասոցիացիայի անդամ գործարարների ու...
11/20/2019   20:23  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետը հանդիպել է Մխիթարյան միաբանության վանահայրերին և Վենետիկի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին Մեր կառավարությունն ազգային օրակարգի խնդիր է սահմանել համահայկականությամբ հատվածականության փոխարինումը: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով գտնվում է Իտալիայում և այցը սկսել է Վենետիկի Սուրբ...
11/20/2019   19:43  |  Քաղաքական Ապատիայից դուրս գալու փուլը. մարդիկ գիտակցում են, որ այլընտրանք է պետք «Գաղտնիք չէ, որ Հայաստանի իշխանությունը այսօր օրակարգերի ձեւավորման խնդիր ունի, նա լղոզված պատկերացումներ ունի գրեթե բոլոր հարցերի շուրջ՝  սկսած տնտեսական զարգացումից, վերջացրած...
11/20/2019   19:20  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյին ու «Տեղական տնտեսության և ենթակառուցվածքների զարգացման»...
11/20/2019   19:18  |  Քրեական խրոնիկոն Քննիչը միջնորդել է երկարացնել Նարեկ Մութաֆյանի և Սարգիս Օհանջանյանի կալանավորման ժամկետը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանին ուղիղ եթերում «վնգստացող դատավորների» մասին հարցեր ուղղած երիտասարդներ Նարեկ Մութաֆյանի և Սարգիս Օհանջանյանի գործով...
11/20/2019   18:59  |  ԼՐԱՀՈՍ Չի բացառվում՝ Արա Բաբլոյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումը պաշտպանները դատական կարգով բողոքարկեն ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումը, հավանաբար, կվիճարկվի դատական կարգով։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացրել է , որ...
11/20/2019   18:32  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայ-չինական առևտրային հարաբերությունների զարգացմանն ընդառաջ ՀՀ ԿԵ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գեորգի Ավետիսյանն ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության սննդի և խմորման արդյունաբերության պետական գիտահետազոտական ինստիտուտի...
11/20/2019   18:09  |  Դատական ռեպորտաժներ Արագածոտնի նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանն ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքը Պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ մեղադրվող Արագածոտնի նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանն ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքը։ ...

11/20/2019   14:18  |  Комментарий Минобрнауки в первую очередь следует создать систему проверки уровня владения армянским языком – пресс-секретарь ЕГУ Он указал, что армянский лишен такой системы; в определенных факультетах проверка уровня владения языком осуществляется посредством вступительного экзамена.
11/20/2019   13:36  |  Лента новостей Любое преступление должно быть наказуемым, и здесь двух мнений быть не может – депутат от ППА Однако, как отметила Тоноян, в данном случае, когда закон уязвим от начала до конца, ее коллеги представили свою позицию, указав на серьезные проблемы, связанные с правовой определенностью.
11/20/2019   13:08  |  Интересно знать На Марсе обнаружили земных насекомых Энтомолог Уильям Ромозер (William Romoser) из Университета Огайо в США утверждает, что обнаружил на фотографиях, сделанных марсоходом Curiosity, следы существ, сильно напоминающих земных насекомых.
11/20/2019   13:01  |  Информационная платформа Главный метеоролог Армении посетовал на погоду Начальник отдела метеорологии в Гидрометцентре МЧС Гагик Суренян посетовал на постоянство погоды.
11/20/2019   12:31  |  Лента новостей Апелляционный суд Армении констатировал нарушение прав Арсена Бабаяна Апелляционный уголовный суд РА под председательством судьи Арсена Никогосяна констатировал нарушение прав бывшего заместителя главы аппарата парламента Армении Арсена Бабаяна.
11/20/2019   12:05  |  Криминальная хроника Экс-губернатор Сюника стал фигурантом уголовного дела: он заочно арестован и объявлен в розыск Бывший губернатор Сюникской области Армении Сурик Хачатрян привлечен в качестве обвиняемого по делу, расследуемому в Специальной следственной службе(ССС) Армении. Об этом сообщает пресс-служба ССС РА.
11/20/2019   11:32  |  Лента новостей Офис Сержа Саргсяна прокомментировал слухи о контактах экс-президента с Николом Пашиняном Офис третьего президента Армении официально заявляет, что Серж Саргсян ни в период своего пребывания на посту, ни после отставки, и ни в какой-либо другой период не имел прямого или косвенного контакта с вышеупомянутой личностью.
11/20/2019   11:05  |  Лента новостей Армена Джигарханяна выписали из больницы после обследования "Он уже дома. Все в порядке", - сказал представитель артиста.
11/20/2019   10:49  |  Криминальная хроника Адвокаты трех сестер Хачатурян попросили прекратить дело либо рассмотреть его присяжными Мнение защитников о необходимости прекращения уголовного дела основано на том, что гибель Михаила Хачатуряна (отца девушек - ИФ) произошла в рамках необходимой обороны после многолетних истязательств...
11/20/2019   10:35  |  Лента новостей Армения и Россия не могут действовать друг против друга – Никол Пашинян "Такого не может быть - чтобы мы хотели навредить России. По-крайней мере, это наше представление о стратегическом союзничестве... Мы не можем нигде и никогда действовать друг против друга", - заявил Пашинян.