Դատարանում քննարկվում է դատախազին բացարկ հայտնելու փաստաբանների միջնորդությունը. Նիստին ներկա է Քոչարյանի ֆրանսիահայ փաստաբանը 11/19/2019   13:22  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագությամբ, սկսվել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով հերթական դատական նիստը, որտեղ շարունակվում է քննարկվել Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների ներկայացրած բացարկի միջնորդությունը՝ մեղադրող դատախազ Պետրոս Պետրոսյանին։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը դատախազ Պետրոս Պետրոսյանին բացարկի միջնորդություն է ներկայացրել։ Ներկայացված միջնորդությանը միացել են մյուս պաշտպանները, սակայն մեղադրող կողմը չի հասցրել հայտնել իր առարկությունները։ Նախորդ դատական նիստն աշխատանքային օրվա ավարտով պայմանավորված ընդմիջվել էր։ Նշենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի շահերը դատարանում պաշտպանող թիմին միացել է նաև Սևակ Թորոսյանը։ Տուժող և մեղադրող կողմը չառարկեց։ Իսկ փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը ներգրավվել որպես տուժող Սուրեն Հովհաննիսյանի ներկայացուցիչ։
14:00 12/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԴատախազները դեմ են Աննա Դանիբեկյանի ինքնաբացարկին
13:28 12/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանի փաստաբանը դատավորին ու դատախազին բացարկ հայտնեց
12:54 07/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՍեդրակ Քոչարյանին արգելվել է տեսակցել հոր հետ.փաստաբան (տեսանյութ)

Суд в Ереване рассматривает ходатайство защиты Роберта Кочаряна об отводе прокурора 11/19/2019   13:33  |  Суд по делу второго президента РА
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян проходит очередное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и еще трех бывших высокопоставленных чиновников. Суд сегодня продолжил рассмотрение ходатайства защиты экс-президента об отводе поддерживающего в суде обвинение прокурора Петроса Петросяна.
С ходатайством об отводе прокурора ранее выступил адвокат второго президента Ованнес Худоян. К ходатайству присоединились остальные адвокаты, однако сторона обвинения не успела высказать свои возражения. Предыдущее судебное заседание было прервано ввиду завершения рабочего дня. Отметим, что к команде адвокатов, защищающих интересы второго президента в суде, присоединился и юрист из Франции Севак Торосян. Потерпевшая сторона и обвинение не стали возражать против этого. Кроме того, адвокат Ара Карагезян был привлечен к участию в деле в качестве представителя потерпевшего Сурена Ованнсияна.