11/19/2019   23:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Ժողովրդի վարչապետը կարծում է, թե Գարեգին Նժդեհը երբևէ Հովհաննես Բաղրամյանի հետ ծանոթ է եղել. Միհրան Հակոբյան Միհրան Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեծարգո պարոն վարչապետ, մի խայտառակեք Ռեսպուբլիկան Ժողովրդի վարչապետը կարծում է, թե Գարեգին Նժդեհը երբևէ Հովհաննես Բաղրամյանի հետ ծանոթ է եղել...
11/19/2019   23:20  |  Քրեական խրոնիկոն Խաչատրյան քույրերը պահանջել են երդվյալ ատենակալների մասնակցությամբ դատավարություն Հոր սպանության մեջ մեղադրվող Խաչատրյան քույրերի պաշտպանությունը՝ դատական նիստի երդվյալ ատենակալներով անցկացման միջնորդություն է ներկայացրել: Այս մասին երեքշաբթի, նոյեմբերի 19-ին,...
11/19/2019   22:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Խորհրդարանական խմբակցությունների փոխգործակցության դերը քաղաքական կուսակցություններում և դաշինքներում. Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը Մոսկվայում կայացած միջազգային խորհրդաժողովում (տեսանյութ) «ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը, այսօր Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում կայացած` «Խորհրդարանական խմբակցությունների փոխգործակցության դերը քաղաքական կուսակցություններում...
11/19/2019   21:49  |  ԼՐԱՀՈՍ Արմեն Գրիգորյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 20-ին կլինի Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում՝ ԱՊՀ անդամ երկրների Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների յոթերորդ ամենամյա ...
11/19/2019   21:17 Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Միջազգային գիտատեխնիկական կենտրոնի պատվիրակությանը Նոյեմբերի 19-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Միջազգային գիտատեխնիկական կենտրոնի (ՄԳՏԿ) կառավարիչների խորհրդի նախագահ Ռոնալդ Լեմանի գլխավորած պատվիրակությանը: Տիգրան Ավինյանը կարևորել է...
11/19/2019   20:18  |  ԼՐԱՀՈՍ Նոյեմբերի 19-21-ը Երևանում տեղի կունենա Միջազգային գիտատեխնիկական կենտրոնի կառավարիչների խորհրդի 69-րդ նստաշրջանը Նոյեմբերի 19-21-ը Երևանում տեղի կունենա Միջազգային գիտատեխնիկական կենտրոնի կառավարիչների խորհրդի 69-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել ՄԳՏԿ կառավարիչների խորհրդի նախագահ...
11/19/2019   20:07  |  Հարցազրույց Չի կարող դատարանը կախված լինել մի խումբ անձանցից. Ալվինա Գյուլումյան Սահմանադրական դատարանի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ի հարցերին է պատասխանում ՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավոր Ալվինա Գյուլումյանը։ -Տիկին Գյուլումյան,...
11/19/2019   18:52  |  Քրեական խրոնիկոն Ոստիկանները բացահայտել են երեխաների ապօրինի որդեգրման դեպքեր (տեսանյութ) Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչությունում օտարերկրյա որդեգրումների բնագավառում կատարված իրավախախտումների վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություններ էին...
11/19/2019   18:44  |  ԼՐԱՀՈՍ Համաշխարհային մաքսային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարն այցելել է Գյումրիում կառուցվող Հյուսիսային արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոն Համաշխարհային մաքսային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Կունիո Միկուրիան նոյեմբերի 19-ին այցելել է Գյումրիում կառուցվող Հյուսիսային արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոն: ՊԵԿ...
11/19/2019   18:38  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԺ-ն առաջին ընթերցամբ ընդունեց մի շարք օրենքի նախագծեր Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ԱԺ պատգամավորներ Գևորգ Պետրոսյանի, Արման Աբովյանի, Քաջիկ Գևորգյանի, Դավիթ Մանուկյանի և Արայիկ Աղաբաբյանի հեղինակած «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում...

11/19/2019   18:20  |  Суд по делу второго президента РА Суд по делу Кочаряна отклонил ходатайства об отводе прокурора Суд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайства стороны защиты об отводе прокурора Петроса Петросяна по делу второго президента Армении и трех еще трех бывших высокопоставленных чиновников.
11/19/2019   17:56  |  Международные новости Прокуратура Швеции прекратила расследование дела Ассанжа Шведская прокуратура решила прекратить предварительное расследование в отношении основателя организации WikiLeaks ("Викиликс") Джулиана Ассанжа.
11/19/2019   17:42  |  Судебный репортаж Суд рассмотрит вопрос о выделении уголовного дела в отношении Манвела Григоряна в отдельное производство Бывший депутат парламента Армении, экс-председатель Союза добровольцев “Еркрапа” Манвел Григорян присутствовал на сегодняшнем заседании суда под председательством Мнацакана Мартиросяна.
11/19/2019   17:23  |  Криминальная хроника В Ереване полицейские предотвратили кражу платежного терминала(Видео) Полицейские в Ереване в ночь на 18-ое ноября предотвратили попытку кражи платежного терминала “ Telcell”, установленного на улице Дро.
11/19/2019   17:03  |  Здоровье Глаз мужчины превратился в Око Саурона из-за редкой болезни Врачи из офтальмологической клиники американского штата Техас выявили у пациента синдром дисперсии пигмента с дефектами трансиллюминации радужки.
11/19/2019   16:44  |  Лента новостей Граждане Армении теперь смогут ездить в Катар без визы Армен Саркисян выразил благодарность в связи с содействием в вопросе отмены Катаром требования въездных виз для граждан Армении.
11/19/2019   16:34  |  Лента новостей Серж Саргсян отправился с рабочим визитом в Загреб Председатель Республиканской партии Армении, третий президент Армении Серж Саргсян отбыл сегодня с рабочим визитом в Загреб (Хорватия), где 19-21 ноября примет участие в съездe Европейской народной партии (ЕНП).
11/19/2019   16:20  |  Лента новостей Президент Армении констатировал наличие больших возможностей взаимодействия с Катаром Армен Саркисян сегодня в Дохе встретился с премьер-министром Катара.
11/19/2019   16:15  |  Суд по делу второго президента РА Суд по делу Кочаряна удалился на совещание по ходатайству об отводе прокурора Суд огласит решение сегодня, в 17:50.
11/19/2019   16:05  |  Информационная платформа Синоптики о погоде на ближайшие несколько дней В Ереване сегодня днем и 20-24 ноября ожидается погода без осадков.