Նոր Հաճնում տատու եւ 4 թոռների մահված դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 11/18/2019   14:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոր Հաճնում 5 մարդու կյանք խլած դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ 279-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
«ՀՀ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական, դատավարական միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները պարզելու համար։ Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատատեխնիկական փորձաքննություններ»,-նշեց Նաիրա Հարությունյանը՝ հավելելով, որ դիակների վրա բռնության հետքեր չկան։
Նախնական վարկածով թունավորման պատճառը շմոլ գազի արտահոսքն է եղել։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 16-ին Կոտայքի մարզում դաժան և ողբերգական դեպք է տեղի ունեցե. Նոր Հաճնի Իսահակյան փողոցի 2-րդ շենքի 11 բնակարան, որտեղ հայտնաբերել են 5 քաղաքացու դի։ Տուժածները տան բնակիչներն են՝ 77-ամյա Ժաննա Սիմոնյանն ու 4 թոռները՝ 16-ամյա Էդուարդը, 12-ամյա Սերինեն, 15-ամյա Տիգրանը եւ 14-ամյա Ժաննան:

По факту смерти пожилой женщины и ее четверых внуков в Нор Ачине возбуждено уголовное дело 11/18/2019   15:07  |  Криминальная хроника
По факту происшествия, унесшего жизни 5 человек в Нор Ачине, возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 279(“Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, повлекшие по неосторожности смерть двух или более лиц”) Уголовного кодекса Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Наирийским следственным отделом СУ СК по Котайкской области предпринимаются необходимые следственные и процессуальные мероприятия для установления обстоятельств происшествия. Назначена судебно-медицинская и судебно-техническая экспертизы”, - проинформировала Наира Арутюнян, добавив, что следов насилия на теле погибших нет.
По предварительной версии, причиной отравления стала утечка угарного газа.
Напомним, 16-го ноября в Котайкской области произошел трагический инцидент. В квартире №11, расположенной во втором здании на улице Исаакяна в Нор Ачине, были обнаружены тела 5 человек.  Ими оказались жильцы дома – 77-летняя Жанна Симонян и ее четверо внуков - 16-летний Эдуард, 12-летняя Серине, 15-летний Тигран и 14-летняя Жанна.