Արդարադատության նախարարը՝ Արսեն Բաբայանին և Արա Բաբլոյանին առաջադրված մեղադրանքների մասին 10/29/2019   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանցագործության հետ կապված ցանկացած կասկած պետք է ենթարկվի պատշաճ քննության։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը՝ անդրադառնալով Արսեն Բաբայանին ու Արա Բաբլոյանին առաջադրված մեղադրանքներին։
Նախարարի խոսքով նման հարցերի դեպքում իրավապահ մարմինները պետք է բավականաչափ զգուշավորություն և շրջահայացություն ցույց տան. «Պետք է հետևեք հետագա հաղորդագրություններին, քննությունն ընթանում է։ Ցանկացած բան, որն այս փուլում համարվում է պարզված, կարող է փոխվել»,-ասաց Ռուստամ Բադասյանը։
11:27 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս ինստիտուտի ներդրումը կօգնի ներդրողներին հասկանալ՝ ում հետ են գործարք կնքում. Ռուստամ Բադասյան
11:19 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Նաիրի Հունանյանը արժեքավոր տեղեկություն կարող է հայտնել, ապա դա պետք է իրավապահ մարմիններին հետաքրքրի, ոչ թե ինձ. Ռուստամ Բադասյան
18:48 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵս այս պահին ունեմ մեկ նպատակ՝ որ ժողովուրդը շարունակի հարգել ինձ. Բաբլոյանը՝ մեղադրյալի կարգավիճակում (տեսանյութ)

Глава Минюста Армении прокомментировал выдвинутые против Баблояна и Бабаяна обвинения 10/29/2019   12:22  |  Лента новостей
Любое подозрение, связанное с преступлением, должно подвергаться тщательному расследованию. Об этом заявил министр юстиции Армении Рустам Бадасян, комментируя обвинения, предъявленные экс-спикеру Национального Собрания Армении и бывшему и.о.  заместителя руководителя аппарата НС Арсену Бабаяну.
По словам главы Минюста, при возникновении вопросов правоохранительные органы должны продемонстрировать достаточно осторожности и осмотрительности.
“Надо проследить за последующими сообщениями, ведется расследование. Все, что на данном этапе считается установленным, может претерпеть изменения”, - сказал Бадасян.