Դատավորի մասնակցությամբ միջադեպով ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում 10/28/2019   13:34  |  Քրեական խրոնիկոն
Վարչական դատարանի դատավոր Արթուր Ավագյանի մասնակցությամբ միջադեպի փաստով Ոստիկանության Կոտայիք բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում: Այդ մասին «Փաստինֆո»- ի թղթակցի հարցին ի պատասխան հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Նշենք, որ ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ միջադեպը գրանցվել է հոկտեմբերի 26-ին, Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 խումբը դեպքի վայր գնալիս լուսային փարոսիկները միացրած ճանապարհ է խնդրել «Mazda» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդից, սակայն վերջինս դուրս է եկել ավտոմեքենայից, հարձակվել իրենց մասնագիտական աշխատանքը կատարող փրկարարների վրա և ձեռքին եղած զենքի նմանվող առարկան ուղղել նրանց վրա։
Բարձրագույն դատական խորհուրդը հայտարարել է, որ իրազեկված է միջադեպի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումների մասին, այժմ կատարվում են համապատասխան ուսումնասիրություններ։

Полиция Армении готовит материалы по инциденту с участием судьи 10/28/2019   13:46  |  Криминальная хроника
Котайкский отдел полиции Армении готовит материалы по факту инцидента с участием судьи Административного суда Артура Авагяна. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в пресс-служб Полиции Армении.
Согласно муссируемым в СМИ сведениям, инцидент с участием судьи произошел 26-го октября. Сообщалось, что 26-го октября группа спасательной службы “911” МЧС, направляясь на автомобиле с включенной мигалкой к месту происшествия, попросила водителя автомобиля марки “Mazda” уступить им дорогу. Однако водитель вышел из своего автомобиля и напал на исполняющих свой профессиональный долг спасателей, направив в их сторону похожий на оружие предмет.
Высший судебный совет(ВСС) Армении ранее заявил, что осведомлен о публикациях в СМИ по поводу инцидента и что в данный момент проводятся соответствующие проверки.