10/10/2019   22:54  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետը ժամանել է Աշխաբադ՝ ԱՊՀ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադ։ Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել են Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Էսենմուրադ...
10/10/2019   22:17  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայտարարություն Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ԱԽ գրասենյակում իրավասու մարմինների մասնակցությամբ տեղի են ունեցել քննարկումներ Սիրիայի հյուսիս-արևելքում Թուրքիայի կողմից իրականացվող ռազմական ներխուժման արդյունքում հայկական բնակչություն ունեցող...
10/10/2019   21:49  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՅԴ Բյուրոյի հայտարարությունը Հերթական անգամ ոտնահարելով պետությունների և ժողովուրդների միջազգայնորեն ամրագրված իրավունքները, Թուրքիան բացահայտ ռազմական ագրեսիա է...
10/10/2019   21:43  |  ԼՐԱՀՈՍ Արման Թաթոյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության նորանշանակ ղեկավարին Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին։ Արման...
10/10/2019   21:32  |  Անցուդարձ Մի քանի հարց, որոնք դուք անխուսափելիորեն տալու եք միմյանց երկու տարվա հարաբերություններից հետո «Դու երեխաներ ուզո՞ւմ ես»: - Սա ամենատարածված հարցն է, որին ոչ ոք չի ցանկանում պատասխանել: Բայց ստիպված կլինեք, այնպես որ ավելի լավ է՝ նախապես մտածեք: Եթե առաջին հարցին դուք...
10/10/2019   20:45  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանդիպում Շանհայի համագործակցության կազմակերպության պատվիրակության հետ Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության Հակաահաբեկչական տարածաշրջանային կառույցի գործադիր կոմիտեի (ՇՀԿ ՀՏԿ ԳԿ) տնօրեն Ջումախոն...
10/10/2019   20:39  |  Անցուդարձ Հոգեբանը խոսել է երեխաների համար «սեռապես չեզոք» տիկնիկների վտանգների մասին Մինչև վեց տարեկան երեխաներին չի կարելի խաղալ «սեռապես չեզոք» տիկնիկների հետ` նևրոտիկ խանգարումների ձևավորման վտանգի պատճառով: Այս մասին НСН - ի եթերում պատմել է ընտանեկան հոգեբան...
10/10/2019   19:57  |  Քրեական խրոնիկոն Դատարանն արդարացրել է խուլիգանության մեջ մեղադրվող հինգ երիտասարդներին Հունվարի 17–ին Երևանի Ազատության պողոտայի և Նաիրի Զարյան փողոցի խաչմերուկում տեղի ունեցած վիճաբանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով 5 մեղադրյալներն այսօր արդարացվեցին: Այս մասին...
10/10/2019   19:34  |  ԼՐԱՀՈՍ Կառավարությունը բարեփոխումներ է իրականացնում գնումների համակարգում՝ դնելով բարձր նշաձող Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը անդրադարձել է Թուրքիայի կողմից  Սիրիայում...
10/10/2019   19:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը նկարահանվել է տեսահոլովակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նկարահանվել է կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի «Հետևիր, արի՛ Երևան» ստեղծագործության հիման վրա նկարահանվող տեսահոլովակում: «Վարչապետը նկարահանվել է...

10/10/2019   18:08  |  Международные новости Посла Турции вызвали в МИД Франции из-за военной операции в Сирии Ранее глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан в своем Twitter написал, что турецкая военная операция в Сирии может подорвать европейскую безопасность, ее необходимо прекратить.
10/10/2019   17:45  |  Лента новостей В Нидерландах восхищены произошедшими в Армении переменами – председатель Сената Спикер НС Армении Арарат Мирзоян в рамках официального визита делегации армянского парламента в Королевство Нидерландов встретился с председателем Сената Яном Антони Бруйном.
10/10/2019   17:29  |  Лента новостей Главы МИД Армении и России провели встречу на полях заседания СМИД СНГ В Ашхабаде состоялась встреча глав МИД Армении и России Зограба Мнацаканяна и Сергея Лаврова.
10/10/2019   16:49  |  Лента новостей Генпрокурор Армении озаботился увеличивающимся разрывом в зарплатах судей и следователей Генеральный прокурор Армении Артур Давтян на сегодняшнем заседании правительства посетовал на подчеркнуто дифференцированный подход к судьям.
10/10/2019   16:30  |  Лента новостей В Армении прорабатывают возможности оказания помощи армянам в Сирии Правительство на заседании за закрытыми дверями обсудило сложившуюся в Сирии ситуацию.
10/10/2019   16:13  |  Лента новостей Неожиданно: помидоры оказались полезны для мужской половой функции Употребление ликопина, содержащегося в помидорах, делает мужские половые клетки больше и активнее.
10/10/2019   15:33  |  Интересно знать Объявлены лауреаты Нобелевской премии по литературе за 2018 и 2019 годы Шведская академия присудила Нобелевскую премию по литературе за 2018 год польской поэтессе Ольге Токарчук, за 2019-й — австрийскому писателю Петеру Хандке.
10/10/2019   15:14  |  Из жизни Мужчина побрил жену налысо из-за найденного в еде волоса Полиция Бангладеша арестовала мужчину, который насильно побрил супругу налысо.
10/10/2019   14:48  |  Информационная платформа Осень в Армении немного поубавит свой “летний” пыл Температура воздуха в ближайшие два дня постепенно понизится на 4-6 градусов.
10/10/2019   14:34  |  Чрезвычайное просшествие Самолет авиакомпании из Армении совершил аварийную посадку в столице Сомали(Видео) Транспортный самолет Ан-74 , эксплуатируемый компании из Армении "Марс Авиа", совершил аварийную посадку в столице Сомали – Могадишо.