Վիրավորում ստացած զինծառայողի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 09/24/2019   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վիրավորում ստացած շարքային զինծառայող Հայկ Խաչատրյանի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ, սեպտեմբերի 22-ի առավոտյան ժամը 06.00-ից 06.30 ընկած ժամանակահատվածում, որովայնի շրջանում հրազենային վնասվածքով, ծայրահեղ ծանր վիճակում Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել ժամկետային զինծառայող Հայկ Խաչատրյանը։
Այժմ նա գտնվում է Երևանի «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալում՝ վերակենդանացման բաժանմունքում։ ՔԿ հայտարարել էր, որ Հ.Խաչատրյանը հրազենային վնասվածքը ստացել է ծառայակցի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնների խախտման հետևանքով: Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Состояние раненного военнослужащего по-прежнему крайне тяжелое 09/24/2019   13:22  |  Лента новостей
Состояние раненного военнослужащего Айка Хачатряна по-прежнему остается крайне тяжелым. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Ранее агентство сообщило, что утром 22-го сентября, в промежутке между 06:00 и 06:30, в Степанакертский военный госпиталь с огнестрельным ранением в живот, в крайне тяжелом состоянии был доставлен 19-летний солдат срочной службы Айк Хачатрян.
Айк Хачатрян в данный момент находится в отделении реанимации ереванского военного госпиталя “Мурацан”. В СК Армении ранее сообщили, что А. Хачатрян получил ранение в результате нарушения его сослуживцем правил обращения с оружием.
Третьим гарнизонным следственным отделом  возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 373 УК Армении. Ведется следствие.