Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել Ստեփանակերտի ջրամատակարարման խնդիրների շուրջ 08/22/2019   14:50
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 22-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել մայրաքաղաք Ստեփանակերտում առաջացած ջրամատակարարման խնդիրների շուրջ:
Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, զեկույցներով հանդես են եկել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ Ստեփանակերտի «Ջրմուղ-կոյուղի» ՓԲԸ տնօրեն Մարտիկ Հայրապետյանը:
Երկրի ղեկավարն անթույլատրելի է համարել ներկայիս իրավիճակը եւ հանձնարարել հնարավորինս կարճ ժամկետում ձեռնարկել բոլոր միջոցները մայրաքաղաքի բնականոն ջրամատակարման վերականգնման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է մայրաքաղաքի ջրամատակարարման վերականգնման շտաբի գործունեության ակտիվացման եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանում թեժ գծի շուրջօրյա աշխատանքի ապահովման անհրաժեշտությունը, որի միջոցով քաղաքացիները կտեղեկացվեն ջրամատակարարման հստակ ժամանակացույցի մասին:
Աշխատանքների համակարգման եւ միջոցառումների վերահսկողության իրականացումը հանձնարարվել է պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանին:
17:28 21/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է ճանաչված ռուսաստանաբնակ երկրաբան Սերգեյ Վարդանյանին
13:04 21/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գարեգին Բ-ին ծննդյան oրվա կապակցությամբ
16:45 12/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը մի շարք օրենքներ է ստորագրել
11:26 12/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ
11:21 11/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը գնացել է առաջնագիծ
13:41 08/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է Բուլղարիայի խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների
18:08 07/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ Վարդան Ղարփեթյանին
14:10 07/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյաննը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի անդամների հետ
13:09 07/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատրյանին

Президент Арцаха провел совещание по возникшим проблемам водоснабжения Степанакерта 08/22/2019   18:05  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 22 августа провел рабочее совещание по возникшим проблемам водоснабжения г. Степанакерта.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, с докладами выступили мэр Степанакерта Сурен Григорян и директор ЗАО «Водоснабжение и водоотведение» Степанакерта Мартик Айрапетян.
Глава государства назвал недопустимой нынешнюю ситуацию и поручил в самые короткие сроки предпринять все меры для восстановления естественного водоснабжения столицы.
Бако Саакян подчеркнул необходимость активизации деятельности штаба по восстановлению подачи воды в столице и обеспечения круглосуточной работы горячей линии мэрии Степанакерта, посредством которой граждане смогут получить информацию о точном графике подачи воды.
Координация работ и контроль за осуществлением всех мероприятий поручены госминистру Григорию Мартиросяну.