ՊԵԿ. կանխվել է թմրամիջոցի տեղափոխման հերթական փորձը 07/26/2019   10:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում զննության են ենթարկել Իրանի քաղաքացի Օ.Բ-ի ուղեբեռը: Իրականացված հսկողության արդյունքում վարչության աշխատակիցները հաստոցի համար նախատեսված «Made in Azerbaijan» գրառմամբ 2 հատ մետաղական դետալների մեջ հայտնաբերել են 2կգ 665.5 գրամ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված: Այս մասին տեղեկացանք  ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Դեպքի առթիվ ՊԵԿ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի հատկանիշներով: ԻՀՀ քաղաքացին կալանավորվել է:
Ի դեպ, օրեր առաջ նմանատիպ մեկ այլ դեպք էլ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները բացահայտել էին փոստային ծանրոցի մեջ, երբ Իրանի մեկ այլ քաղաքացի փորձ էր արել նույնանման դետալների մեջ 2528 գրամ «ափիոն» տեսակի թմրամիջոց արտահանել Կանադա:
12:44 25/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատաշենի մաքսատանը գործառութային առումով խոշոր թերություններ չկան. ՊԵԿ նախագահ
16:19 23/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանի պատվիրակությունը ծանոթացել է Պետական եկամուտների կոմիտեում կիրառվող տեղեկատվական համակարգերին
12:10 23/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄի շարք ապահովագրական ընկերությունների վերաբերյալ հարուցվել են քրեկան գործեր.ՊԵԿ
18:35 22/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը կոչ է անում քաղաքացիներին պահպանել օրենսդրության պահանջները
18:12 22/07/2019Ավտոմեքենաների մաքսազերծման թիվը նախորդ տարվա համեմատ գերազանցվել է. ՊԵԿ փոխնախագահ
15:59 22/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը կոչ է անում քաղաքացիներին պահպանել օրենսդրության պահանջները
10:24 22/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻրանի և Հայաստանի քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել են ափիոն և մեթամֆետամին( ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)

Армянские таможенники пресекли очередную попытку провоза наркотиков 07/26/2019 12:09 | Криминальная хроника
Сотрудники Управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении пресекли на границе с Ираном попытку провоза наркотиков, сообщает пресс-служба КГД.
Согласно сообщению, таможенники на КПП “Агарак” досмотрели багаж гражданина Ирана О.Б.. В результате досмотра сотрудники Управления в предусмотренных для станков двух металлических деталях с надписью «Made in Azerbaijan» обнаружили похожее на опиум вещество весом 2 кг 665,5 грамма.
По данному факту в следственном управлении КГД возбуждено уголовное дело по признакам статьи 267.1 УК РА, гражданин Ирана взят под стражу.
В ведомстве напомнили, что на днях сотрудники Управления по борьбе с контрабандой раскрыли еще один подобный случай, когда гражданин Ирана в почтовой посылке пытался в подобных деталях вывезти опиум весом 2528 грамма в Канаду.