Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանը հրաժարական է տվել 07/08/2019   14:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանը հրաժարական է տվել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի գլխավոր դատախազության կայքը` հրապարակելով Մոսիյանի հայտարարության տեքստը։
Հայտարարության համաձայն` պատճառը քաղաքական հայացքներն են։
«Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության կենտրոնական կոմիտեի անդամ ընտրվելուս կապակցությամբ, նկատի առնելով, որ կուսակցական և քաղաքական աշխատանքն անհամատեղելի է հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնի հետ, այսօր` 2019 թվականի հուլիսի 8-ին, հրաժարական եմ տալիս Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնից»,– նշում է Արթուր Մոսիյանը:
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Արցախի հանրապետության իշխանություններին` իրենց խիստ պատասխանատու այդ պաշտոնը վստահելու համար և վստահեցնում, որ կուսակցական, քաղաքական աշխատանքում ևս իր ուժերն անվերապահորեն նվիրելու է համազգային խնդիրների լուծմանը:
Մոսիյանն Արցախի գլխավոր դատախազ էր նշանակվել 2014թ. հոկտեմբերի 29-ին` ԼՂՀ ազգային ժողովի որոշմամբ։
10:34 28/06/2019  |  ՄամուլՀեղափոխություն՝ Արցախի թեմում. ՀՀ իշխանությունը փորձում է հասնել Պարգև սրբազանի պաշտոնանկությանը. «Ժամանակ»
16:17 19/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրցախում գնդիկաբեկորային ավիառումբի պայթյունից քաղաքացի է տուժել
10:15 18/06/2019  |  ՄամուլԱրցախում հրաժարականների շքերթը կշարունակվի. Ով է հաջորդը. «Հրապարակ»
11:33 17/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռնուվիլի քաղաքապետը կբողոքարկի Արցախի Շեխեր քաղաքի հետ Բարեկամության հռչակագիրը չեղյալ հայտարարելու որոշումը
10:58 29/05/2019  |  ՄամուլԽորհելու տեղիք. Ինչու երեկ առաջին անգամ Արցախից ոչ մի պաշտոնյա ներկա չէր. «Ժողովուրդ»
17:26 25/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հադրութի շրջանի վարչակազմը նոր ղեկավար ունի
12:36 24/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայկական ընտրություն» նախաձեռնությունը հայտարարում է Հայաստան-Արցախ միավորման անհրաժեշտության մասին
20:23 21/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախը պաշտպանել է իր իրավունքը լինելու այնտեղ, որտեղ կա. Վլադիմիր Սոլովյովը՝ ուկրաինացի քաղաքագետին
16:06 17/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում կայացել է գյուղատնտեսական համատարած հաշվառման նախապատրաստման և անցկացման հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը

Генпрокурор Арцаха Артур Мосиян подал в отставку 07/08/2019   14:47  |  Лента новостей
Генеральный прокурор Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики) Артур Мосиян подал заявление об отставке.  Текст заявления Артура Мосияна опубликован на сайте надзорного ведомства Арцаха.
“В связи с моим избранием в члены Центрального комитета АРФ Дашнакцутюн (АРФД), с учетом того, что партийная и политическая работа несовместимы с должностью генерального прокурора республики, сегодня, 8 июля 2019 года, я подаю в отставку с поста генерального прокурора  Республики Арцах”, - говорится в заявлении.
Мосиян выразил глубокую благодарность властям республики за то, что доверили ему столь ответственный пост, и заверил, что в своей партийной, политической работе он также приложит все усилия для решения общенациональных проблем.
“Благодарю и также всех сотрудников системы Прокуратуры за совместную работу. Желаю новых успехов в их будущей работе, нацеленной на обеспечение верховенства закона и укрепление правопорядка», – говорится в заявлении.