«Արմենիա» ավիաընկերությունն ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթերի թույլտվություն 06/26/2019   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Արմենիա» ավիաընկերությունն ռուսական կողմից ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթեր իրականացնելու թույլտվություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց  ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը, այժմընթանում են նոր ՝ Boeing 737-700 օդանավի Հայաստանում գրանցելու գործընթացը, որն, ըստ պլանավորվածի, Երևանում պետք է լինի հուլիսի 8-ին, ինչպես նաև վաճառքի կազմակերպումը:
Օրեկան իրականացվելու է 2 չվերթ, որոնք համադրվեելու են ավիաընկերության գործընկեր «Վրացական ավիաուղիների» Երևան-Թբիլիսի-Երևան չվերթների հետ:
Ըստ հաստատված չվացուցակի՝ դեպի Թբիլիսի և հակառակ ուղղությամբ մեկնող տրանզիտ ուղևորների սպասելաժամանակը Երևանում կազմելու է ընդամենը 50 րոպե:
15:37 07/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորհոսքի շուրջ 23 տոկոս աճ
10:36 27/11/2016  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ դեպք` «Զվարթնոց» օդանավակայանի մոտ
12:43 11/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՕդանավակայանի աշխատակիցները գողություն են կատարել ուղեբեռից
16:02 13/03/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՕդանավակայանն ազատվում է հնացած ջարդոններից
13:15 15/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՄկրտիչ Մինասյան. «Անթույլատրելի է կորցնել Զվարթնոց օդանավակայանի հին շենքը»

Авиакомпания "Армения" получила разрешение на прямые регулярные рейсы Ереван – Москва – Ереван 06/27/2019   09:18  |  Лента новостей
Авиакомпания "Армения" получила разрешение российской стороны на прямые регулярные рейсы Ереван-Москва-Ереван.
Заместитель директора авиакомпании Геворг Хачатрян в беседе с агентством “Арменпресс” отметил, что идет процесс регистрации нового самолета Boeing 737-700 в Армении, который, согласно плану, будет в Ереване 8 июля.
Ежедневно будет выполняться два рейса, которые будут совмещены с рейсами Ереван-Тбилиси-Ереван партнера авиакомпании Georgian Airlines - грузинской авиакомпании.
Согласно утвержденному графику, транзитное время пассажиров, направляющихся в Тбилиси и обратно, в Ереване составит 50 минут.
17:54 26/06/2019  |  Информационная платформаАвиарейсы между Ростовом и Ереваном станут ежедневными
14:58 04/06/2019  |  Лента новостейНикол Пашинян озвучил стратегические направления развития сферы авиации в Армении
11:46 14/03/2019  |  Лента новостейВ Армении ввели временный запрет на полеты Boeing B-737-MAX 8 и Boeing B-737-MAX 9
17:58 10/07/2018  |  Лента новостейПашинян назначил нового председателя Комитета гражданской авиации
13:58 18/10/2017  |  Лента новостейИтальянская компания заинтересована в предоставлении услуг в сфере вертолетной авиации в Армении
11:35 14/09/2017  |  Лента новостейНачальник ГУГА Армении проведет переговоры с руководством авиакомпании Lufthansa