06/18/2019   17:33  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Շարունակվում է Քոչարյանի գործով դատական նիստը «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` Վերաքննիչ քրեական դատարանում Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստի ժամանակ քիչ առաջ հայտարարությամբ հանդես եկավ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ...
06/18/2019   17:27 Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եւ հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ....
06/18/2019   17:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Աճել է անհատ ձեռնարկատերերի ու սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների գրանցումների քանակը 2019 թվականի առաջին հինգ ամիսների ընթացքում Արդարադատության նախարարության Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում գրանցվել է 10 հազար 490 անհատ ձեռնարկատեր, որը նախորդ տարվա նույն...
06/18/2019   16:48  |  ԼՐԱՀՈՍ Վահե Գրիգորյանն ընտրվեց ՍԴ դատավոր ՀՀ ազգային ժողովն այս անգամ հավանություն տվեց Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում ՀՀ նախագահի առաջադրած թեկնածությանը։
06/18/2019   16:44  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Լարված իրավիճակ` Քոչարյանի գործով դատական նիստին(տեսանյութ) Վերաքննիչ քրեական դատարանում Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստի ընթացքում քիչ առաջ միջադեպ տեղի ունեցավ պաշտպանների և դատավորի միջև։ Բողոքների քննարկման ընթացակարգի վերաբերյալ...
06/18/2019   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ Առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող կալանավորված անձը Պաշտպանի աջակցությամբ տեղափոխվել է Դատապարտյալների հիվանդանոց Փաստաբանը խնդրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի աջակցությունն իր պաշտպանյալի պատշաճ բուժօգնությունը կազմակերպելու հարցում: Փաստաբանի պնդմամբ՝ իր պաշտպանյալն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, իսկ...
06/18/2019   16:26  |  Միջազգային լրահոս ՈւԵՖԱ-ի նախկին նախագահ Միշել Պլատինը ձերբակալվել է Ֆրանսիայում ՈւԵՖԱ-ի նախկին նախագահ Միշել Պլատինին ձերբակալվել է ֆրանսիական ոստիկանության կողմից Աշխարհի 2022 թվականի առաջնության անցկացման երկրի ընտրության հետ՝ կոռուպցիայի գործով: 2010...
06/18/2019   16:15  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Քոչարյանի գործով դատավորը ինքնաբացարկ չհայտնեց(տեսանյութ) Վերաքննիչ քրեական դատարանում Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով  նախագահող դատավոր Արմեն Դանիելյանը քիչ առաջ  մերժեց  ինքնաբացարկի միջնորդությունները։ Այսպիսով, դատավորը մերժեց...
06/18/2019   15:47 Տպավորված են հայաստանյան գագաթնաժողովից. «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովի» մասնակիցները սպասում են Հայաստանում հաջորդ հանդիպմանը Դիլիջանում հունիսի 7-9-ն անցկացված «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի մասնակիցները շարունակում են իրենց տպավորություններն ու շնորհակալությունը փոխանցել՝ Հայաստանում նման բարձրակարգ...
06/18/2019   15:22  |  Դատական ռեպորտաժներ Պատճառած վնասի մասով պետք է արվի փոխհատուցում, մնացածով՝ նվիրատվություն. Արսեն Մկրտչյան «Մանվել Գրիգորյանի կարեւորագույն հայտարարությունն այն է, որ թեեւ ինքը կապ չունի իրեն մեղսագրվող արարքների հետ, բայց քանի որ իր ընտանիքին հետապնդում են, նա ասում է, որ պատրաստ է դրա դիմաց տալ...

06/18/2019   12:31  |  Чрезвычайное просшествие В Армении группа пьяных людей с камнями напала на машину “Скорой помощи” По предварительным данным, персонал "Скорой помощи" не пострадал.
06/18/2019   12:24  |  Международные новости Российский депутат предлагает сажать в тюрьму за приставания на улице Депутат Госдумы Руслан Бальбек ("Единая Россия") разработал законопроект, приравнивающий наказание за домогательства к изнасилованию и предусматривающий наказание до шести лет лишения свободы.
06/18/2019   12:19  |  Судебный репортаж Стало известно имя судьи, который рассмотрит дело экс-министра экологии Армении Арама Арутюняна Жалоба защиты на решение о возобновлении дела в отношении бывшего министра экологии Армении Арама Арутюняна завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции Еревана Нелли Багдасарян.
06/18/2019   12:04  |  Лента новостей Гагик Царукян прокомментировал свою неявку в Следственный комитет Глава парламентской фракции “Процветающая Армения” Гагик Царукян сегодня вновь квалифицировал отправку ему повестки на допрос как акт неуважения.
06/18/2019   11:45  |  Чрезвычайное просшествие Один человек погиб и трое пострадали в ДТП на трассе Спитак-Гюмри Трагическое ДТП произошло 17 июня вечером.
06/18/2019   11:38  |  Лента новостей В парламенте Армении рассматривают кандидатуру на пост судьи КС В Национальном Собрании Армении сегодня стартовали очередные четырехдневные заседания.
06/18/2019   11:21  |  Политика Мнацаканян в Вашингтоне встретится с Мамедъяровым Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 18 июня отправится с рабочим визитом в Вашингтон, где встретится с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
06/18/2019   10:55  |  Судебный репортаж Апелляционный суд Армении оставил под стражей Манвела Григоряна Адвокат Григоряна заявил о намерении обратиться в Европейский суд по правам человека.
06/18/2019   10:40  |  Экономика Шум вокруг грибковой болезни может привести к изменению интереса к армянскому абрикосу - Пипоян Председатель общественной организации “Информированный и защищенный потребитель” Бабкен Пипоян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” прокомментировал информацию о поражении абрикосов грибковой болезнью.
06/18/2019   09:50  |  Лента новостей В Степанакерте прокомментировали заявление конгрессмена США о необходимости снятия запрета на посещение Арцаха американскими официальными лицами “Высоко ценим последовательную деятельность американского конгрессмена Фрэнка Паллоуна, направленную на налаживание прямых связей между Арцахом и США, что на наш взгляд станет сигналом о недопустимости изоляции Арцаха", - говорится в комментарии.