Միհրան Պողոսյանին ՌԴ-ում ժամանակավոր ապաստան տալու մասին տեղեկություն դեսպանատունը չի ստացել. ՌԴ դեսպան 06/11/2019   13:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատունը չի ստացել տեղեկատվություն այն մասին, որ ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանին ՌԴ-ում ժամանակավոր ապաստան է տրամադրվել։ Այսօր այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Պողոսյանի մասով պաշտոնական տեղեկատվություն դեսպանատունը չի ստացել», - ասաց դեսպանը՝ նշելով, որ այդ հարցը մեկնաբանելու համար լրատվամիջոցների մեկնաբանությունների վրա պիտի հիմնվի։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-ին հայտնել էինք, որ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանին Ռուսաստանի Դաշնությունը մի քանի ամսով ժամանակավոր կացության իրավունք է տվել։
Միհրան Պողոսյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով յուրացում կատարելու եւ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։
13:25 03/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌԴ-ն Միհրան Պողոսյանին ժամանակավոր կացության իրավունք է տվել
11:54 30/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳՆ-ն չի մեկնաբանում Միհրան Պողոսյանին քաղաքական ապաստան տալ-չտալու լուրերը

Посольство РФ не получало официальную информацию о предоставлении временного убежища Миграну Погосяну – Копыркин 06/11/2019   15:09  |  Лента новостей
В Посольство России в Армении не поступала официальная информация о предоставлении Миграну Погогсяну временного убежища в России. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции посол РФ в Армении Сергей Копыркин.
“Что касается ситуации с Погосяном, официальной информации в посольство на этот счет не поступало", - сказал посол.
Напомним, 6 июня “ФактИнфо” сообщило, что по имеющимся у него сведениям, бывшему главе Службы принудительного исполнителя судебных актов Армении Миграну Погосяну предоставили право на временное проживание в Российской Федерации.
Мигран Погосян обвиняется по пункту 1 части 3 статьи 179("Присвоение или растрата в особо крупных размерах") и части 2 статьи 308("Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия") Уголовного кодекса Армении.