05/20/2019   18:52  |  ԼՐԱՀՈՍ Բակո Սահակյանը Ազգային ժողովում է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ժամանեց Ազգային ժողով, որտեղ հանդիպելու է «Իմ քայլը» խմբակցության հետ։  Ավելի վաղ մամուլում տարածվել էր տեղեկություն, որ այսօր երեկոյան Արցախի ...
05/20/2019   18:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Մեկ տարի առաջ սկիզբ առած գործընթացները պահանջում են բոլորիս աջակցությունն ու մասնակցությունը. Աշոտ Ղուլյան Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումները վերաբերում են բոլորիս: Միակ մտահոգիչ հանգամանքն այդ գործընթացներում Արցախ-Հայաստան հակասություններ հարուցող տարբեր խմբերի ու անհատների չմտածված...
05/20/2019   18:38  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատարանը վարույթը կասեցրել է. գործը տեղափոխվում է ՍԴ Դատախազությունը պատրաստվում է բողոքարկել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ  Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի մայիսի 18-ի որոշումը: Այս մասին...
05/20/2019   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանի ազդարարած իրավաքաղաքական մոտեցումներն իրենց էությամբ պետականակործան են. Ռուբեն Մելիքյան Արցախի նախկին մարդու իրավունքների պաշտպան, ՀՀ արդարադատության ակադեմիայի առաջին ռեկտոր Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր ՀՀ դատական իշխանության հիմնահարցերին նվիրված...
05/20/2019   17:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Առավոտյան մի քիչ թրջվեցիք ես չհասցրի գալ. Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում քաղաքացիներին տաք թեյ խմել (տեսանյութ) ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում շնորհակալություն հայտնեց քաղաքացիներին դատարանների դիմաց կազմակերպված ակցիայի համար և ասաց. «Առավոտյան մի քիչ թրջվեցիք, ես չհասցրեցի գամ,...
05/20/2019   17:30  |  ԼՐԱՀՈՍ Կառավարությանը քաջալերում ենք հետամուտ լինել դատական բարեփոխումներին՝ երկրի սահմանադրությանը համահունչ ճանապարհով. ԱՄՆ դեսպանատուն ԱՄՆ-ն  քաջալերում է ՀՀ կառավարությանթ հետամուտ լինել դատական բարեփոխումների երկրի սահմանադրությանը համահունչ ճանապարհով, Այս մասին հայտնում է  ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանատունը։...
05/20/2019   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Ես չեմ պատրաստվում հրաժարական տալ, թող հիմք գտնեն՝ ինձ աշխատանքից ազատելու». Ալեքսանդր Ազարյան «Այնուամենայնիվ, լուրջ չեմ մոտենում այն ամենին, ինչ ասել է կամ ասելու է նա, ինձ համար միեւնույն է՝ ինչ է առաջարկել»։
05/20/2019   17:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Մահացել է կինեմատոգրաֆիստների միության անդման Վարդան Սեդրակյանը Կյանքից հեռացել է Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ, Կինոնկարիչների գիլդիայի անդամ, վաստակաշատ կինոնկարիչ Վարդան Սեդրակյանը։ Այս մասին տեղեկացանք Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների...
05/20/2019   17:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև փոխգործակցությունը խորացնելու մեծ ներուժ կա. նախագահը հանդիպել է Դարիգա Նազարբաևայի հետ Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև փոխգործակցությունը խորացնելու մեծ ներուժ կա. նախագահը հանդիպել է Դարիգա Նազարբաևայի հետՀայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ղազախստանի...
05/20/2019   16:54  |  ԼՐԱՀՈՍ Օրակարգում Բակո Սահակյանի հանդիպումն է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ. Դավիթ Բաբայանը ոչ հերքում, ոչ հաստատում է Մամուլում տարածված տեղեկությունների համաձայն՝ այսօր երեկոյան Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Երևանում կհանդիպի  ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ։ Բ.Սահակյանի խոսնակը...

05/20/2019   12:23  |  Криминальная хроника Адвокат требует возбудить уголовное дело в связи с инцидентом с судьей Давидом Балаяном В Сети появилось видео инцидента.
05/20/2019   11:49  |  Лента новостей В Freedom House прокомментировали призыв Пашиняна блокировать здания судов Директор по специальным исследованиям Freedom House(Director for Special Research) Нейт Шенккан прокомментировал призыв премьер-министра Армени Никола Пашиняна блокировать здания судов в стране.
05/20/2019   11:40  |  Комментарий Член Высшего судебного совета Армении: настало время для глубокого “хирургического” вмешательства Член Высшего судебного совета Айк Ованнисян считает, что призыв премьер-министра Армении Никола Пашиняна не нацелен на “подрыв нормальной деятельности судов”
05/20/2019   11:30  |  Лента новостей Сегодня армянская судебная власть находится в состоянии самообороны - Артур Гамбарян Доктор юридических наук, профессор, бывший заместитель начальника Специальной следственной службы Артур Гамбарян выступил с обращением к судьям.
05/20/2019   11:14  |  Чрезвычайное просшествие В Ереване от удара молнии загорелся троллейбус: на помощь пассажирам подоспели курсанты авиационного университета Инцидент произошел рано утром.
05/20/2019   10:57  |  Лента новостей Никол Пашинян присоединился к участникам пикета у здания суда в центре Еревана В эти минуты премьер находится у здания суда ереванских районов Кентрон и Норк-Мараш.
05/20/2019   10:44  |  Лента новостей Полиция Армении получает сообщения о воспрепятствовании деятельности судов Полиция Армении к этому часу получила 3 звонка из-за акций у здания судов.
05/20/2019   10:25  |  Международные новости 29 заключенных погибли в ходе бунта в Таджикистане Также во время бунта погибли три охранника.
05/20/2019   10:13  |  Лента новостей Участник пикета у здания одного из ереванских судов рассказал подробности инцидента с разбитым стеклом Собравшиеся у здания суда ереванских административных районов Ачапняк и Давташен заявили, что оконное стекло не разбили, а оно треснуло.
05/20/2019   09:36  |  Лента новостей Судья ереванского суда пытался попасть на работу через окно(Видео) Судья Давид Балаян пытался войти в здание суда общей юрисдикции в столичном районе Шенгавит через окно, однако демонстранты ему позволили войти в помещение