Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է ՉԺՀ 05/14/2019   13:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն: Պեկինի «Շոուդու» օդանավակայանում տեղի է ունեցել դիմավորման արարողությունը` պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ազգային տարազներով երեխաները ծաղիկներ են նվիրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և տիկին Աննա Հակոբյանին, որից հետո նրանց ողջունել են ՉԺՀ կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի քարոզչության բաժնի փոխնախարար Գոու Վեյմին և Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ ու լիազոր դեսպան Թիեն Էրլունը:
Մայիսի 14-ի երեկոյան տեղի է ունենալու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հանդիպումը:
13:00 13/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն աշխատանքային այցով կմեկնեն Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն

Пашинян с супругой прибыл в Китай: премьер Армении вечером встретится с Си Цзиньпинoм 05/14/2019 14:11 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 14 мая с рабочим визитом прибыл в Китайскую Народную Республику. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В аэропорту "Шоуду" Пекина состоялась церемония встречи с участием почетного караула. Дети в национальных костюмах подарили цветы премьер-министру Николу Пашиняну и г-же Анне Акопян.
После этого Никола Пашиняна и Анну Акопян поприветствовали заместитель министра отдела пропаганды Центрального комитета Коммунистической партии Китая Гоу Вейми и посол Китая в Армении Тянь Эрлун.