Այ ձեր հոր Աստծուն մեռնեմ, դիմակներդ մի քիչ էլ պահեք, ուրախության առիթ չեք ունենալու. Դավիթ Սանասարյան 04/17/2019   08:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանն անդրադարձել է քրեական գործով իր նկատմամբ խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ տեղեկատվությանը: Նրա ֆեյսբուքյան գրառման մեջ ասվում է.
«Մտա ֆեյսբուք պարզվեց որոշ լրատվամիջոցներ ու ֆեյսբուքի դատավորներ դատավճիռ են կարդացել։
Այ ձեր հոր Աստծուն մեռնեմ, դիմակներդ մի քիչ էլ պահեք, ուրախության առիթ չեք ունենալու, ողջ ու պինդ եմ. ամեն ինչ իրա տեղն է ընկնելու կարճ ժամանակից, մնացածն ասուլիսի ընթացքում կասեմ։
Ինչպես պայքարել եմ ոչ մի վայրկյան չեմ դադարելու պայքարել հանուն Հայաստանի, ինչպես ասել եմ, մի անգամ էլ կրկնեմ. գերեզմանում էլ լինեմ, անունս պայքարելու է կոռուպցիայի դեմ ու հանուն իրավական Հայաստանի։
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանցից ովքեր անհանգստանում են, իրականում անհանգստանալու բան կա, բայց դա ինձ չի վերաբերվում։ Դուխով...
Սիրում եմ բոլորիդ»։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ ՊՎԾ աշխատակիցներին վերաբերող քրեական գործով ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանը ներգրավվել է որպես կասկածյալ։ Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել՝ ստորագրություն չհեռանալու մասին: Առայժմ հայտնի չէ, թե ինչի մեջ է կասկածվում Դավիթ Սանասարյանը։ Նշված գրառման մեջ Սանասարյանը չի հերքել իր նկատմամ խափանման միջոց ընտրվելու տեղեկատվությունը:

Давид Санасарян прокомментировал информацию об избрании в отношении него меры пресечения 04/17/2019   09:21  |  Лента новостей
Начальник Государственной контрольной службы Армении Давид Санасарян на своей странице в соцсети Facebook прокомментировал информацию об избрании в отношении него меры пресечения в рамках уголовного дела.
“Зашел в Facebook. Выяснилось, что ряд СМИ и судьи Facebook-а зачитали приговор. Побудьте еще в масках, поводов для радости у вас не будет. Я жив и крепок. Все скоро встанет на свои места”, - написал Давид Санасарян, пообещав об остальном рассказать в ходе пресс-конференции.
Давид Санасарян отметил, что он продолжит борьбу во имя Армении.
“Как я уже говорил, еще раз повторю, что, если даже я окажусь на том свете, мое имя будет бороться против коррупции и во имя правовой Армении”, - написал он.
Он поблагодарил всех, кто беспокоился за него.
“В действительности, есть повод для беспокойства, однако это меня не касается”, - отметил он.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что  глава Госконтрольной службы Армении Давид Санасарян привлечен в качестве подозреваемого по уголовному делу в отношении сотрудников ГКС. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Пока не известно, в чем подозревают Давида Санасаряна. В указанной записи Санасарян не опроверг информацию об избрании в отношении него меры пресечения.