Դավիթ Ղազարյանը կալանավորվեց. բողոքի ակցիա՝ դատարանի մոտ 04/08/2019   10:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը քիչ առաջ որոշեց բավարարել «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին կալանավորելու ՊԵԿ քննիչի միջնորդությունը։
Վաղ առավոտից դատարանի մոտ էին հավաքվել  «Սպայկա»-ի աշխատակցիները՝ բողոքի ակցիայի, որոնք   «խայտառակ ու անարդարացի» որակեցին դատարանի որոշումը։
Քրեական գործի շրջանակում ապրիլի 4-ին Դավիթ  Ղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ շուրջ 7 մլրդ հարկային պարտավորություն չկատարելու համար, Դ. Ղազարյանը հայտարարել է, որ չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը՝ ՊԵԿ-ի գործողությունները գնահատելով որպես հետապնդում։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում փաստաբան Արթուր Գրիգորյանը տեղեկացրեց, որ դատարանի որոշումը կբողոքարկեն։
12:11 20/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունն արտոնություն տվեց «Սպայկա»-ին. կիրականացվի 28 մլրդ դրամի ներդրում
18:46 04/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Սպայկա» ՍՊԸ-ի նկատմամբ քրեական հետապնդում չի իրականացվի
10:00 15/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպայկա» ընկերությունը ստուգումներից եւ իրեն վերագրվող չարաշահումներից իմացել է մամուլից

Директор компании “Спайка” Давид Казарян взят под стражу 04/08/2019 10:40 | Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции Еревана сегодня постановил удовлетворить ходатайство следователя Комитета государственных доходов Армении об аресте директора компании “Спайка” Давида Казаряна.
С утра у здания суда сотрудники компании “Спайка” проводят акцию протеста. Они назвали решение суда “позорным и несправедливым”
В рамках уголовного дела 4 апреля Давиду Казаряну было предъявлено обвинение по части 2 статьи 205(“Уклонение от уплаты налогов, пошлин или иных обязательных платежей”) УК Армении.Директору компании “Спайка” предъявлено обвинениеД. Казарян заявил, что не признает вину в инкриминируемом ему деянии и расценивает действия КГД как преследование.