Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի պատվիրակությանը 03/27/2019   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում Ամերիկայի առևտրի պալատի անդամները ներկայացրել են իրենց գործունեությունը, հիմնական ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատին անդամակցող միջազգային ընկերություններն իրենց գործունեության ընթացքում նպաստել են նոր գործարար մշակույթի և արժեքների ձևավորմանը:
Հանրապետության նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատն ունի մեծ ներուժ, որի ճիշտ իրացումը մեծ օգուտներ կբերի Հայաստանի տնտեսությանը, իսկ կառույցն ինքը կարող է ավելի գործուն դերակատարություն ունենալ Հայաստանի բիզնես միջավայրի առաջխաղացման գործում: Այս մասին հայտնեցին ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
11:56 26/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանի հետ
16:29 25/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարի և քարտուղարի հետ
13:42 25/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդկանց երազանքները կարող են մեկ օրում կատարվել. նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Հենրիխ Մխիթարյանին և նրա գյումրեցի փոքրիկ երկրպագուին
10:44 25/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին
14:05 23/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը համապետական շաբաթօրյակին մասնակցում է թոռնիկների հետ
13:37 23/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրին՝ նաև համի մշակույթի կենտրոն. նախագահ Սարգսյանը «Ֆրանսիայի համը» խորագրով ընթրիքին առաջարկել է նախաձեռնել «Հայաստանի համը» աշխարհում
13:00 23/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձ համար Գյումրին տուն է, ես տուն եմ եկել. նախագահ Սարգսյանը հերթական անգամ այցելել է Գյումրի
14:41 22/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրաքի նախագահին
14:22 22/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Կուբայի դեսպանը

Президент Армен Саркисян встретился с делегацией Американской торговой палаты в Армении 03/27/2019   16:10  |  Лента новостей
Президент РА Армен Саркисян сегодня принял делегацию Американской торговой палаты в Армении. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе встречи члены Американской торговой палаты представили свою деятельность, основные программы и планы на будущее.
Президент Армен Саркисян отметил, что международные компании, которые являются членами Американской торговой палаты в Армении, в ходе своей деятельности способствовали формированию новой деловой культуры.
Президент подчеркнул, что Американская торговая палата в Армении обладает большим потенциалом, правильное использование которого принесёт большую пользу экономике Армении, а сама структура может играть более действенную роль в прогрессе бизнес-среды в Армении.
13:59 13/02/2019  |  Лента новостейПрезидент Армении едет в Германию на Мюнхенскую конференцию по безопасности
00:02 09/02/2019  |  Лента новостейПрезидент Армен Саркисян: моя цель – превратить Армению в страну новейших технологий
16:35 07/02/2019  |  Лента новостейАльтернативная энергетика является перспективной сферой для Армении – президент Армен Саркисян
00:25 07/02/2019  |  Лента новостейНовые возможности сотрудничества в сферах образования, науки, технологий – президент Армении находится с рабочим визитом во Франции