Քրեական հեղինակություն համարվող Թևոս Սաֆարյանի եղբոր սպանությունը կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանը հացադուլ է հայտարարել 03/14/2019   16:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Քրեական հեղինակություն համարվող Թևոս Սաֆարյանի եղբոր սպանությունը կազմակերպելու, այդ հանցագործությունը թաքցնելու համար Մովսես Ներսիսյանին սպանելու մեջ մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանը հացադուլ է հայտարարել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց Քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։ Վերջինիս փոխանցմամբ՝ կալանավորը հացադուլ է հայտարարել մարտի 13-ին, իսկ բողոքն առնչվում է քրեական գործին։
Նշենք,որ Իսրայել Սարգսյանի հետ պատկան մարմիններից ոչ ոք դեռևս չի հանդիպել,իսկ նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո։
Ն.Նավիկյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ ներկա պահի դրությամբ հացադուլի մեջ է գտնվում 7 դատապարտյալ, որոնց թվում ցմահ դատապարտվածներ չկան։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ Իսրայել Սարգսյանը Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ 20.12.17 թ. դատավճռով դատապարտվել է 25 տարվա ազատազրկման, ինչի դեմ ներկայացվել է վերաքննիչ բողոք։
16:14 20/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԻսրայել Սարգսյանի պաշտպանը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել՝ արդարացնելու պահանջով
15:45 20/12/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԻսրայել Սարգսյանը դատապարտվեց 25 տարվա ազատազրկման
20:56 24/05/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԵնթադրաբար սպանված Մովսես Ներսիսյանի դին չի հայտնաբերվել, իսկ որդին պատրաստվում է գերեզմանաքար տեղադրել

Фигурант дела об убийстве брата криминального авторитета “Тевосика” объявил голодовку 03/14/2019   16:22  |  Криминальная хроника
Исраэл Саркисян, обвиняемый в организации убийства брата известного в криминальных кругах авторитета Тевоса Сафаряна(“Тевосика”) и в убийстве Мовсеса Нерсисяна в целях сокрытия предыдущего преступления, объявил голодовку. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении Нона Навикян.
Она также проинформировала, что заключенный проводит голодовку с 13-ого марта, а его жалоба касается уголовного дела.
Отметим, что никто из представителей компетентных органов пока не встретился с Исраэлем Саркисяном. Его состояние здоровья оценивается как нормальное, он находится под присмотром врачей.
Навикян также сообщила, что по состоянию на данный момент голодовку проводят 7 осужденных, среди которых нет приговоренных к пожизненному заключению.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что суд общей юрисдикции Еревана 20 декабря  2017 года приговорил Исраэла Саркисяна к 25 годам лишения свободы. Приговор суда был обжалован в апелляционном порядке.
10:19 09/04/2014  |  Пресса“ЧИ”: Известные в криминальных кругах персоны приехали в Ереван, чтобы отпраздновать день рождения “Каяранци Тевосика”