Հայտնի են 12 նախարարությունների անվանումները 02/08/2019   19:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության կառուցվածքի վերաբերյալ քննարկումներն ավարտվել են. հայտնի են 12 նախարարությունների անվանումները:
Ինչպես հայտնեցին  ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նոր կառավարությունը կունենա հետևյալ նախարարությունները.
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարություն
Կրթության, գիտության և մշակույթի նախարարություն
Բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարություն:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 8-ին հայտարարել էր, որ Սփյուռքի նախարարության փոխարեն այսուհետ կստեղծվի Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի պաշտոն վարչապետի աշխատակազմում: Հանձնակատարը կլինի վարչապետի ներկայացուցիչը Սփյուռքի հետ հարաբերություններում եւ վարչապետի անունից կհամակարգի կառավարության աշխատանքները սփյուռքի հետ հարաբերություններում:
Կառավարության նոր կառուցվածքի մասին նախագիծն առաջիկայում կներկայացվի Ազգային ժողով:
22:12 12/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍիրիահայ ուսանողների ուսման վարձը փոխհատուցելու նպատակով կառավարությունը կհատկացնի ավելի քան 13,7 մլն դրամ
12:07 16/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը պատրաստ է բարձր մակարդակով անցկացնել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային գագաթնաժողովը

Обнародованы названия 12 министерств Армении 02/09/2019   09:09  |  Лента новостей
Как сообщает Управление информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, новое правительство будет иметь следующие министерства:
министерство здравоохранения,
Министерство территориального управления и инфраструктуры,
8 февраля премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook сообщил, что в стране будет 12 министерств. В аппарате премьер-министра появится должность главного комиссара по делам диаспоры, который будет представителем главы правительства в отношениях с диаспорой и от имени премьера будет координировать работу правительства по линии этих отношений.