Այլընտրանքային էներգետիկան հեռանկարային ոլորտ է մեր երկրի համար. նախագահ Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումները Ֆրանսիայի գործարար շրջանակների հետ 02/07/2019   10:18
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ֆրանսիացի հայտնի գործարար, Electricité de France ընկերության խորհրդի նախկին նախագահ և գլխավոր տնօրեն, Veolia Environnement ընկերության նախկին գործադիր տնօրեն Հենրի Պրոգլյոյի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Նախագահ Սարգսյանը և գործարարը քննարկել են բնապահպանության, էներգետիկայի, ջրային պաշարների արդյունավետ կառավարման ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները։
Հանրապետության նախագահը հատկապես ընդգծել է այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտում առկա մեծ ներուժն ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը՝ նշելով, որ Հայաստանը հարուստ է վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներով, և այլընտրանքային էներգետիկան բիզնեսի հեռանկարային տեսակ է մեր երկրի համար։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են, որ որպես առաջին քայլ, նշված ոլորտներում մեծ փորձառություն ունեցող գործարարն առաջիկա ամիսներին կայցելի Հայաստան՝ հնարավորություններին տեղում ծանոթանալու, քննարկումները շարունակելու և գործակցությանն առավել առարկայական ընթացք տալու համար։
11:16 06/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը ներկա չի գտնվի Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ մատուցվելիք պատարագին
19:49 17/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորի երդման արարողությունը

Альтернативная энергетика является перспективной сферой для Армении – президент Армен Саркисян 02/07/2019 16:35 | Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Париже президент Армении Армен Саркисян встретился с известным бизнесменом, экс-председателем совета и гендиректором компании Electricité de France, бывшим исполнительным гендиректором компании Veolia Environnement Генри Проглио. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян и Генри Проглио обсудили возможности и перспективы сотрудничества в сфере экологии, энергетики, управления водными ресурсами.
Президент Армении особо подчеркнул наличие в сфере альтернативной энергетики огромного потенциала и возможности для реализации совместных программ, отметив, что Армения богата возобновляемыми источниками энергии и альтернативная энергетика является перспективным видом бизнеса в Армении.
Собеседники договорились, что в качестве первого шага бизнесмен Генри Проглио в ближайшие месяцы посетит Армению для ознакомления на месте с возможностями и условиями, продолжения обсуждений и придания сотрудничеству более предметного характера.