Պարզագույն արդյունավետության հարց է, որն ինձ չէր բավարարում. Հակոբ Ավագյանը մանրամասնել է, թե ինչու է հրաժարական տվել 02/07/2019   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի նախկին տեղակալ Հակոբ Ավագյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել` նշելով հրաժարականի պատճառը:
«Հարգելի ընկերներիս և ՓՄՁ համայնքի գործընկերներիս՝ կներեք, որ ուշ եմ արձագանքում ձեր հարյուրավոր զանգերին, նամակներին:
Օրեր առաջ ես ինքս եմ գրել դիմում աշխատանքից ազատվելու խնդրանքով: Բնական է, որ այդ որոշմանը մեկ օրում չեմ եկել, այլ մի շարք հանգամանքներ, փաստեր, իրողություններ իրար հետ համադրելով:
Իհարկե, ինձ մշտապես ճնշել ու պարտադրել է այն պատասխանատվությունն ու վստահությունը, որն ունեցել եմ Ձեր կողմից: Այստեղ դիմանալ/չդիմանալու խնդիր չէր դրված, երբևէ դա ինձ համար խնդիր չի եղել և հանուն նպատակի դիմադրել կարողանում եմ:
Պարզագույն արդյունավետության հարց է, որն ինձ չէր բավարարում: Կարծում եմ դիմումիս տեքստում ամեն ինչ ասված է:
Շնորհակալ եմ Ձեր վստահության, աջակցության համար:
Շարժվում ենք առաջ:
Մոտ ապագայում մեր երազած ծրագրերը կյանքի կկոչենք ավելի արդյունավետ ձևաչափերով», - գրել է Հակոբ Ավագյանը։

Акоп Авагян назвал причину своей отставки с поста замглавы Минэкономразвития Армении 02/07/2019   12:56  |  Лента новостей
Акоп Авагян на своей странице в соцсети Facebook объяснил свое решение об отставке с поста заместителя министра экономического развития и инвестиций.
Акоп Авагян опубликовал заявление об уходе, указав, что пришел к этому решению не за один день, а сопоставив ряд обстоятельств, фактов и реалий.
Он отметил, что это вопрос простой эффективности, которая его не удовлетворяла, и что в заявлении все сказано.
"Подытоживая шесть месяцев работы, оценивая результаты и ожидания общества, из-за которых согласился перейти на государственную службу, принимая во внимание ряд причин, которые позволяют спрогнозировать малую вероятность реализации амбициозных программ и инициатив, прошу вас освободить меня от должности заместителя министра экономического развития и инвестиций Армении", - говорится в заявлении Авагяна.