Կանխվել է թմրամիջոցների ներկրման հերթական փորձը 01/22/2019   10:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության, Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության և Սյունիքի մարզային վարչության Մեղրիի բաժնի աշխատակիցները համատեղ իրացնելով օպերատիվ տվյալները` Մեղրիի մաքսային կետ-բաժնի տարածքում զննել են Իրանից: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Հայաստան ժամանած ՀՀ քաղաքացի Տ.Գ.-ի ուղեբեռը: Արդյունքում հայտնաբերվել է մոտ 49.5 գրամ քաշով «մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող կանաչավուն զանգված, ինչպես նաև մոտ 0.3 գրամ քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող, սպիտակ գույնի, բյուրեղանման զանգված:

Пресечена попытка ввоза в Армению наркотиков из Ирана 01/22/2019   11:50  |  Криминальная хроника
Армянские таможенники пресекли попытку ввоза в страну наркотиков из Ирана Об этом сообщили в пресс-службе Комитета государственных доходов Армении.
Управлением по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов (КГД) Армении совместно с Главным управлением по борьбе с организованной преступностью Полиции РА  и сотрудниками Мегринского отдела Полиции при реализации оперативных данных на Мегринском таможенном пункте был осмотрен багаж гражданина РА Т.Г., прибывшего из Ирана.
"В результате была обнаружена похожая на марихуану масса зеленоватого цвета весом около 49.5 грамов, а также похожая на метамфетамин кристаллическая масса белого цвета весом около 0,3 г.", - отмечается в сообщении.