Հույս ունենք մասնակցություն ունենալ ավելի հուսալի վաղվա կերտման հարցում. Սաղաթելյանի, Բեքարյանի, Հակոբյանի ու Ֆարմանյանի հիմնադրած ընկերությունը մեդիաներ է ձեռք բերել 01/08/2019   13:48  |  Քաղաքական
Արման Սաղաթելյանը, Կարեն Բեքարյանը, Միհրան Հակոբյանը, Սամվել Ֆարմանյանը հիմնադրել են «Քառյակ մեդիա» ընկերությունը, որը ձեռք է բերել «Թերթ Էյ Էմ» ՍՊԸ-ն, «Արմնյուզ» ՓԲԸ-ն, «Ռադիո 107 ՖՄ» ՍՊԸ-ն, որոնք հանդես են գալիս համապատասխանաբար «Թերթ.am», «Արմնյուզ», «Լավ Ռադիո» ապրանքանիշերի ներքո:
Այս մասին հիշյալ անձինք հայտարարություն են տարածել:
Հայտարարությունն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորև.
«Ամիսներ առաջ մենք որոշեցինք հրաժարվել մաս կազմելուց այն պարզունակ շոուին, որը թաքնված էր «քաղաքական գործընթացներ» կոչվող քողի տակ:
Մենք անհանգստացած էինք երկրի ապագայով երեկ, անհանգստացած ենք այսօր, բայց նաև մեծ հույս ունենք մեր բաժին մասնակցությունն ունենալ ավելի հուսալի և ավելի կանխատեսելի վաղվա կերտման հարցում: Դժվարին ու անորոշություններով լի այս փուլում, երբ նժարին մի ողջ ժողովրդի ճակատագիր է, մենք չենք կարող անմասն մնալ, քանի որ լուռ հետևողի կամ չարախինդի դերը մերը չէ: Մենք տեսնում ենք հնարավոր վտանգներն ու պատրաստ ենք ամեն ինչ անել` հանուն իրական Նոր Հայաստանի և Հայրենիքը տեսանելի մարտահրավերներից հետ պահելու ուղիներ ենք առաջարկելու:
Կարևորելով զանգվածային լրատվության միջոցների առանցքային դերը մեր հասարակական-քաղաքական կյանքում ու հանրային օրակարգի ձևավորման գործում, ինչպես նաև մեդիան համարելով մեր կյանքի գործի ու ընտրած ուղու անքակտելի մաս՝ որոշում ենք կայացրել հիմնադրել «Քառյակ մեդիա» ընկերությունը, որը ձեռք է բերել «Թերթ Էյ Էմ» ՍՊԸ-ն, «Արմնյուզ» ՓԲԸ-ն, «Ռադիո 107 ՖՄ» ՍՊԸ-ն, որոնք հանդես են գալիս համապատասխանաբար «Թերթ.am», «Արմնյուզ», «Լավ Ռադիո» ապրանքանիշերի ներքո:
Մեկ միասնական «Թերթ.am» բրենդի ներքո այս ընկերությունների միասնական գործադիր ղեկավարումը վստահել ենք Արամ Անտինյանին:

Экс-депутаты парламента Армении основали компанию, которая приобрела медиаресурсы 01/08/2019   16:10
Бывшие депутаты Национального собрания Армении Арман Сагателян, Карен Бекарян, Мигран Акопян, Самвел Фарманян  основали компанию "Каряк медиа" (Медиа-холдинг "Четверка"), которая приобрела ООО "ТЕРТ ЭЙ ЭМ", ЗАО "АрмНьюс", ООО "Радио 107 FM", которые выступают под торговыми марками "Tert.am", "ArmNews", "Love Radio".
В этой связи Арман Сагателян, Карен Бекарян, Мигран Акопян, Самвел Фарманян выступили с заявлением.
В нем экс-депутаты отметили, что "несколько месяцев назад они решили отказаться быть частью того примитивного шоу, которое скрывалось под ширмой так называемых "политических процессов"".
“Мы были обеспокоены будущим страны вчера, мы обеспокоены им сегодня, но мы при этом надеемся на участие в деле созидания более надежного и предсказуемого будущего. На этом полном трудностей и неопределенности этапе, когда на чашу весов поставлена судьба всего народа, мы не можем оставаться безучастными, поскольку роль молчаливого наблюдателя или злорадствующего – не наша”, - говорится в заявлении.
Они отметили, что видят потенциальные угрозы и готовы сделать все возможное во имя настоящей Новой Армении и предложить пути по ограждению Родины от обозримых вызовов.
“Придавая важность ключевой роли средств массовой информации в нашей общественно-политической жизни и деле формирования общественной повестки дня, а также считая СМИ неотъемлемой частью нашей жизни, дела и избранного нами пути, мы решили создать компанию "Каряк медиа" (Медиа-холдинг "Четверка"),  которая приобрела ООО "ТЕРТ ЭЙ ЭМ", ЗАО "АрмНьюс", ООО "Радио 107 FM" выступающие под торговыми марками Tert.am, ArmNews, Love Radio”, - отмечается в заявлении.
Под единым брендом "Թերթ.am" единое исполнительное руководство этих компаний они доверили Араму Антиняну.