Աշխատանքային ընթրիքի շրջանակում քննարկվել են բանկային համակարգի գործունեությանն առնչվող հարցեր 11/23/2018   20:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ընթրիք է ունեցել բանկերի ղեկավարների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է բանկային համակարգի կայուն գործունեությունն ու զարգացումը և համոզմունք հայտնել, որ այն կնպաստի երկրի տնտեսության շարունակական զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է ստվերի կրճատման և կանխիկի շրջանառության նվազեցման ուղղությամբ իրականացվելիք միջոցառումների անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև մտքեր փոխանակվել վարկերի հետ կապված դատական վեճերի լուծման գործընթացների արդյունավետության բարձրացման, բանկային համակարգի զարգացման շուրջ: Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ կառավարությունից:
19:12 23/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը երթը կսկսի Նոր-Նորքի 6-րդ զանգվածից
16:22 21/11/2018  |  Ընտրական իրավունքՈրևէ մեկը չփորձի Հայաստանի քաղաքացուն նվաստացնել՝ 5000, տո թեկուզ 1000 դոլար ընտրակաշառք առաջարկելով. Փաշինյան

Пашинян обсудил с руководителями банков меры по сокращению "тени" и наличного денежного оборота 11/24/2018   00:10  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян провел рабочий обед с руководителями банков. Никол Пашинян отметил важность стабильного функционирования и развития банковской системы и выразил уверенность, что это будет способствовать продолжительному развитию экономики страны. Oб этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В ходе встречи была подчеркнута важность мер по сокращению теневой экономики и наличного денежного оборота, а также состоялся обмен мнениями по повышению эффективности судебных процессов по решению связанных с кредитами споров и развитию банковской системы.