Մեղադրանք է առաջադրվել՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության ևս երկու նախկին աշխատակցի 11/08/2018   15:37  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով շարունակվում են ձեռնարկվել անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերությունում հայտնաբերված առերևույթ չարաշահումների բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ քրեական գործի նախաքննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել՝ արձանագրված չարաշահումներին  «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության պետական պատվերի փաստաթղթերի ձևակերպման աշխատանքների ծառայության նախկին ղեկավարի և մեծահասակների պոլիկլինիկայի վարիչի բուժական գծով նախկին տեղակալի առնչության վերաբերյալ։
Ապացույցների համակցությամբ՝ նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի առաջին կետով և 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Այսպիսով՝ նոյեմբերի 7-ի դրությամբ, սույն քրեական գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել 3 անձ, որոնցից մեկի՝ ՓԲԸ-ի նախկին տնօրենի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։ Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանությանը ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ հետախուզվողին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։
Նախաքննությունը շարունակվում է, կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու, կատարված առերևույթ չարաշահումներին հնարավոր առնչություն ունեցած անձանց շրջանակը պարզելու և նրանցից յուրաքանչյուրի գործողություններն անհատականացնելու ուղղությամբ։
19:20 04/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Մինասյանին կալանավորելու միջնորդությունը մերժվեց
15:23 03/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Մինասյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելն անհիմն է և չպատճառաբանված. Փաստաբաններ
18:51 02/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության նախկին տնօրենը ներգրավվել է որպես մեղադրյալ. հայտարարվել է հետախուզում
09:59 07/09/2018  |  ՄամուլԱրա Մինասյանը դատական նոր հայց է ներկայացրել ընդդեմ առողջապահության նախարարի. «Հրապարակ»
12:27 28/08/2018  |  Քաղաքացիական իրավունքԱրա Մինասյանն ընդդեմ ՀՀ առողջապահության նախարարի. պահանջում է հրապարակային ներողություն խնդրել
10:42 28/08/2018  |  ՄամուլԱրա Մինասյանը դատի է տվել առողջապահության նախարարին. «Ժողովուրդ»
19:34 27/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱռողջապահության նախարարը դրսևորում է մանկամիտ պահվածք, իր գործառույթների ոչ բավարար գիտակցություն. ԱԺ պատգամավոր

Еще двум экс-сотрудникам ереванского медцентра "Сурб Григор Лусаворич” предъявлено обвинение 11/08/2018 16:23 | Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, продолжают предприниматься необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств совершения предполагаемых злоупотреблений, выявленных в ЗАО медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”. Об этом сообщается на официальном сайтеСК РА.
С учетом общественного резонанса, вызванного данным делом, ведомство сообщает, что в ходе предварительного расследования уголовного дела были добыты данные о причастности бывшего руководителя службы по оформлению документов по государственному заказу и экс-заместителя заведующего поликлиникой для взрослых по лечебной линии ЗАО медцентр “Сурб Григор Лусаворич”.
По совокупности доказательств им предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 38-178(Соучастие в мошенничестврв особо крупных размерах") и части 2 статьи 325("Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков,
государственных номеров транспортных средств",совершенные группой лиц по предварительному сговору") Уголовного кодекса РА.
Так, как отмечается в сообщении, по положению на 7-е ноября в качестве обвиняемых по данному уголовному делу привлечены трое лиц. Один из них - бывший директор ЗАО – объявлен в розыск. Полиции поручено предпринять необходимые меры, направленные на обнаружение разыскиваемого и обеспечение его явки к органу, осуществляющему производство.
"Предварительное следствие продолжается. Проводятся необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного расследование, установление круга лиц, возможно причастных к предполагаемым злоупотреблениям и индивидуализацию действий каждого из них", - говорится в сообщении.