«Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել ինքնիրավչության համար 10/30/2018   17:06  |  Քրեական խրոնիկոն
«Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության տնօրենին մեղադպանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ինքնիրավչության համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Ավելի վաղ դեպքի վերաբերյալ Քննչական կոմիտեն տարածել էր պաշտոնական հաղորդագրություն առ այն, որ 2011թ. «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության ղեկավարությունը աշխատակցին մեղադրել է յուրացումներ կատարելու մեջ, խաբեությամբ, սպառնալիքներ տալու եղանակով, հափշտակել է 15 000 000 ՀՀ դրամ գումար:
Կատարվածի մասին ահազանգել էր կինը՝ նշելով, որ հանգուցյալ ամուսինը նախկինում աշխատել է «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերությունում որպես բենզալցակայանի վարիչ։ 2010-2011թթ. ընթացքում ՍՊԸ-ի տնօրենը գրասենյակ է հրավիրել ամուսնուն մեղադրել հափշտակություն կատարելու մեջ, սպառնացել նրա որդուն՝ և որպես փոխհատուցում պահանջել 3 մլն ՀՀ դրամ:
Ստանալով պահանջված գումարը՝ աշխատակցին հայտնել է, թե սխալ հաշվարկ է կատարվել, հափշտակված գումարի չափն ավելի մեծ է՝ պահանջելով ևս 3 200 000 ՀՀ դրամ գումար և որդուն պատկանող «Միցուբիշի Մոնտերո» մակնիշի ավտոմեքենան։
«Ըստ քրեական գործի նյութերի, ՍՊ ընկերության տնօրենը աշխատակցին հրավիրել է ընկերության գրասենյակ և վերջինիս որդու կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ հնչեցնելով՝ պարտադրել է ստորագրել ևս 7 000 000 ՀՀ դրամ գումարի չափով պարտավորագիր: Պահանջվող գումարը վճարելու համար՝ ՍՊ ընկերության աշխատակիցը գրավադրել է իր բնակարանը և ՍՊ ընկերության տնօրենին փոխանցել 7 000 000 ՀՀ դրամ գումարը»,- հայտնել էր Քննչական կոմիտեն:
Նշենք, որ Բարսեղ Բեգլարյանի ընկերությունների հետ առնչվող սա միակ քրեական գործը չէ։ Մյուս գործով ինքնիրավչության մեջ է մեղադրվում անձամբ Բարսեղ Բեգլարյանը և բազայի պետը։

Директору компании “Флеш” предъявлено обвинение в самоуправстве 10/30/2018   17:46  |  Криминальная хроника
Директору ООО "Флеш" предъявлено обвинение в самоуправстве. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете Армении.
Ранее СК сообщил, что в августе 2018 года в Полицию РА от жительницы Еревана поступило сообщение о том, что в  2011 году сотрудник ООО "Флеш", обвинив ее покойного мужа в присвоении, обманом и угрозами похитил сумму в размере 15 000 000 драмов.
По предварительным данным, в 2010-2011гг. директор ООО "Флеш"(1954 г.р.) вызвал в офис сотрудника компании – заведующего бензозаправочной станцией, обвинил последнего в совершении хищения, угрожал его сыну(1982 г.р.) и требовал выплатить в качестве компенсации сумму в размере 3 000 000 драмов. Заполучив требуемую сумму, он заявил сотруднику, что был произведен неверный расчет, было похищено больше денег, и потребовал еще 3 200 000 драмов. Кроме того,  директор ООО также потребовал доставить принадлежащий сыну сотрудника автомобиль марки "Мицубиси Монтеро" на принадлежащую компании базу, заявив, что вернет машину только после выплаты суммы. Заведующий бензозаправочной станцией вынужденно выплатил еще 3 200 000 драмов и забрал вышеупомянутый автомобиль.
Затем, согласно материалам уголовного дела, директор ООО пригласил сотрудника в офис компании и, угрожая его сыну применением опасного для здоровья и жизни насилия, заставил также подписать обязательство на сумму 7 млн. драмов. Для выплаты требуемой суммы сотрудник заложил свою квартиру и передал директору компании 7 млн. драмов.
Отметим, что это не единственное уголовное дело, касающееся компаний Барсега Бегларяна. По другому делу в самоуправстве обвиняются сам Барсег Бегларян и начальник базы.