ՔՊ-ի թեկնածուի պարտությունը կապ չունի Հունան Պողոսյանի նշանակման հետ.Նիկոլ Փաշինյան 10/22/2018   11:45  |  Քաղաքական
Կապանի քաղաքապետի ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածուի պարտությունը պայմանավորված չէ Սյունիքում Հունան Պողոսյանին մարզպետ նշանակելու փաստով։ Այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եվրասիական շաբաթ» միջազգային ֆորումին լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ն.Փաշինյանը նշեց, որ հարցումներով իրավիճակի մասին պատկերացում ունեին։
«Մենք հարցումներով էլ գիտեինք իրավիճակը։ Ընդհակառակը, վերջին քարոզարշավի երկրորդ մասում մեր թեկնածուի վարկանիշը շատ լուրջ աճ արձանագրեց, բայց, ցավոք, չհասցրեցինք մինչև վերջ հասցնել», - ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատարի խոսքով՝ աներկբա է, որ ընտրությունների պաշտոնական արդյունքներն արտահայտում են մարդկանց ընտրությունը։ Ըստ նրա՝ հոկտեմբերի 21-ին անցկացված ՏԻՄ ընտրությունները ցույց տվեցին, որ ակնհայտ է հեղափոխության հաղթանակը:
«Ցանկանում եմ շնորհավորել ՏԻՄ ընտրությունների անցկացման կապակցությամբ: Ցավում եմ, որ ՏԻՄ ընտրություններում մեր թեկնածուներից ոմանք չհաղթեցին, սակայն ուրախ եմ, որ ևս մեկ քայլ կատարեցինք՝ արձանագրելու մեր հավատարմությունը թավշյա հեղափոխության արժեքներին: Երկու թեկնածու պարտվել է, նրանք հանդես են եկել հեղափոխության պաշտպանության դիրքերից: Էականն այն է, որ մենք մեր պարտավորությունը կատարել ենք: Ասել եմ և ասում եմ՝ ընտրություններն այլևս ընտրակեղծիքներով չեն լինելու»,- ընգծել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян не связывает поражение кандидата от его партии на выборах мэра Капана с назначением Унана Погосяна губернатором Сюника 10/22/2018 12:07 | Политика
Поражение кандидата от партии “Гражданский договор” на выборах мэра Капана не обусловлено фактом назначения бывшего первого заместителя начальника Полиции РА Унана Погосяна губернатором Сюникской области Армении. Об этом в понедельник заявил журналистам исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян на международном форуме “Евразийская неделя”.
“Мы, естественно, по результатам опроса знали ситуацию.. Напротив, во второй части агиткампании рейтинг нашего кандидата серьезно улучшился, однако мы не смогли довести начатое конца.Существенно не это, а то, что мы претворили в жизнь наши обязательства”, - заявил Пашинян.
По словам и.о. премьер-министра, несомненно, что результаты выборов отражают выбор граждан.
Он отметил, что прошедшие 21-го октября выборы в органы местного самоуправления продемонстрировали очевидную победу революции.
“Сожалею, что некоторым нашим кандидатам не удалось одержать победу на выборах в ОМС, однако я рад, что мы сделали еще один шаг к тому, чтобы зафиксировать нашу приверженность принципам бархатной революции. Я говорил и говорю, что выборы впредь не будут фальсифицироваться”, - подчеркнул Никол Пашинян.