Այսօր վարչապետը հրաժարական չի ներկայացնելու. Արման Եղոյան 10/15/2018   14:30  |  Քաղաքական
Այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարկան չի ներկայացնելու: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը` անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք այսօր սպասվո՞ւմ է Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարականը, քանի որ «Ֆրանս 24» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում նա հայտնել էր, որ հրաժարական կներկայացնի մինչև հոկտեմբերի 16-ը:
«Նախ, ուզում եմ հիշեցնել, թե ինչ էր ասել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ամբողջությամբ: Նա շեշետել էր, որ նախնական տվյալներով, եթե արտահերթ ընտրությունները տեղի ունենան դեկտեմբերի 9-10 -ին, ապա պետք է հրաժարական տա Ձեր նշած ժամանակահատվածում: Իսկ եթե ընտրությունների օրը, ասենք, 2-3-5 օրով տեղափոխվի, ապա հրաժարականի ժամանակահատվածն էլ հետևաբար փոխվում է, դա կլինի առաջիկայում»,-նշեց նա:
Արման Եղոյանն ընդգծեց, որ հրաժարականի օրը կապված է նաև մի շարք այլ հարցերից, որոնց ուղղությամբ հիմա աշխատանքներ են տարվում:
12:54 08/10/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը շեշտեց՝ եթե իրենով լիներ, արդեն հրաժարական տված կլիներ

Никол Пашинян сегодня не подаст в отставку – Арман Егоян 10/15/2018   14:57  |  Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня не подаст в отставку. Об этом Tert.am заявил пресс-секретарь премьер-министра Армении Арман Егоян.
В эксклюзивном интервью французскому телеканалу France24 Никол Пашинян огласил примерную дату своей отставки и сроки внеочередных парламентских выборов.Никол Пашинян огласил примерную дату своей отставки и сроки внеочередных парламентских выборов"Внеочередные парламентские выборы должны состоятся 9-10 декабря. Это произойдет в том случае, если я подам в отставку до 16-го октября", - сказал ранее Никол Пашинян.
Егоян напомнил это заявление главы правительства.
"Если же дата выборов будет отодвинута на 2-3 дня или 5 дней, то и сроки отставки будут изменены. Это произойдет в ближайшее время", - отметил он.
Арман Егоян подчеркнул, что дата отставки зависит от многих вопросов, над которыми в данный момент ведется работа.