Բացահայտվել է դեղատան աշխատակցի նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը. կասկածյալը ձերբակալվել է 10/15/2018   09:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է Ավանում դեղատան աշխատակցի նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեն:
2018թ-ի հոկտեմբերի 13-ին ահազանգ էր ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 16:20-ի սահմաններում, զինված անձը մուտք է գործել Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջանում գործող դեղատուն, որտեղ դեղագործի կյանքի ու առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել է գումար։ Հափշտակելով 15.100 ՀՀ դրամ կանխիկ գումար՝ զինված անձը դիմել է փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մշակվել քննչական պլան, և ձեռնարկվել մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ։
Դեղագործը ճանաչվել է տուժող և հարցաքննվել։ Քրեական գործով տվյալներ են ձեռք բերվել առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի արտաքին տվյալների վերաբերյալ և անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնելու մասին  հանձնարարություն տրվել ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողներին:
14.10.2018թ. վարույթն իրականացնող մարմնին է ներկայացվել կասկածյալը, ով Երևանի բնակիչ է, ծնված՝1997 թվականին:
Վերջինիս անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 4 գրամ քաշով դեղնականաչավուն զանգված, դանակ, 5.000 ՀՀ դրամի մետաղադրամների կապոց, որը, քննության տվյալներով, հափշտակվել էր դեղատնից:
Կասկածյալը ձերբակալվել է և հարցաքննվել դեպքի շուրջ, նրա մասնակցությամբ կատարվել  դեպքի վայրի զննություն:
Նույն օրը՝ 14.10.2018թ., կասկածյալի եղբայրը ներկայացրել է նաև MP-654K մոդելի T12049377 համարի ատրճանակը, որը, ըստ հայտարարության, դեպքի օրը գտնվել է 21-ամյա երիտասարդի մոտ։
Նախաքննությունը շարունակվում է, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել են դատաքիմիական, դատաքրեագիտական փորձաքննություններ:
18:00 14/10/2018Դեղատան վրա կատարված ավազակային հարձակման մեջ կասկածվում է 21-ամյա երիտասարդը
15:39 03/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում HSBC բանկի նկատմամբ. մեկ զոհ և մեկ վիրավոր
11:02 05/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակման դեպքը բացահայտվել է
01:04 03/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում «Ֆասթ Կրեդիտ» վարկային կազմակերպությունում, հաշտակվել է ավելի քան 6 մլն դրամ

Задержан подозреваемый в вооруженном нападении на аптеку в Ереване 10/15/2018 09:51 | Криминальная хроника
В результате неотложных мероприятий, предпринятых по расследуемому следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану уголовному делу, раскрыто разбойное нападение на сотрудника аптеки в Аване.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 13-го октября 2018 года поступило сообщение о том, что в тот же день, около 16:20, вооруженный человек проник в аптеку, действующую в ереванском административном районе Аван, где, угрожая фармацевту применением опасного для жизни из здоровья насилия, потребовал деньги. Похитив наличность в размере 15.100 драмов, вооруженный злоумышленник обратился в бегство.
"По факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи 175 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. Проработан план следственных действий, и предпринимаются следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на раскрытие преступления",- говорится в сообщении.
Фармацевт признан потерпевшим и допрошен. По уголовному делу добыты данные о внешности предполагаемого преступника. Сотрудникам отдела Полиции Нор Норка поручено предпринять необходимые оперативно-розыскные мероприятия.
14-го октября 2018 года была обеспечена явка подозреваемого к органу, осуществляющему производство. Подозреваемый является жителем Еревана(1997 года рождения).
При его личном досмотре обнаружены желто-зеленое вещество весом 4 грамма, нож, сверток с монетами общей суммой 5 тыс. драмов, которая, по данным следствия, была похищена из аптеки.
Подозреваемый задержан и допрошен по поводу случившегося. С его участием был произведен осмотр происшествия.
В тот же день, 14 октября 2018 года, брат подозреваемого предъявил пистолет модели MP-654K с номером T12049377, который, согласно заявлению, находился в день инцидента у 21-летнему молодого человека.
"Предварительное расследование продолжается. Для установления ряд имеющих существенное значение для уголовного дела обстоятельств назначены судебно-химическая, судебно-криминалистическая экспертизы", - отмечается в сообщении.