Ադրբեջանի զինուժն ընդհանուր առմամբ կրակել է ՀՀ ՊՆ 3-րդ բանակային կորպուսի ուղղությամբ, հայկական կողմը լռեցրել է հակառակորդին 09/16/2018   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի զինուժը սեպտեմբերի լույս 16-ի գիշերը, ընդհանուր առմամբ, կրակ է բացել ոչ թե Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի, այլ ՀՀ  պաշտպանության նախարարության 3-րդ բանակային կորպուսի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը կրակել է հիմնականում հրաձգային զենքերով, նաև մեծ՝ մինչև 12,7 մմ տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներով։ Հայկական կողմն իր գործողություններով լռեցրել է հակառակորդին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ադրբեջանական կողմի կեսգիշերին, 40 րոպե տևած գնդակոծության հետևանքով ոտքի շրջանում թեթև վիրավորվել է Կոթիի բնակիչ Սուրեն Սեփխանյանը (ծնված՝ 1957թ.): Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Ованнисян: азербайджанская армия открыла огонь по 3-му армейскому корпусу, армянская сторона подавила огонь противника 09/17/2018   00:14  |  Лента новостей
Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 16 сентября открыли огонь в направлении 3-го армейского корпуса Министерства обороны Армении, а не по селу Коти(Тавушской области Армении-прим.ред.). Об этом агентству “Арменпресс” заявил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Арцрун Ованнисян сообщил, что стрельба в основном велась из огнестрельного оружия калибром до 12,7 мм. Благодаря грамотным  и слаженным действиям, армянской стороне удалось подавить огонь противника.
В последние дни азербайджанская армия вела интенсивную стрельбу в направлении сел Чинари и Коти  Тавушской области Армении, в результате чего был ранен 60-летний житель Коти Сурен Сепханян.