Մասիսի քաղաքապետն ազատ արձակվեց 09/17/2018   15:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնում է, որ Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը գրավով ազատ արձակվեց: Այս մասին տեղեկանում ենք Տիգրան Աթանեսյանի ֆեյսբուքյան էջից:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, դատարանը գրավի չափ է սահմանել 5 մլն դրամը:
Հիշեցնենք` ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա մեղադրանք էր առաջադրվել Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին եւ նրա եղբորը՝ Գոռ Համբարձումյանին։
Մասնավորապես՝ Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին մեղադրանք էր առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով, ՝ Գոռ Համբարձումյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (2 դրվագ) և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով:
Քննիչը միջնորդություններ էր ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։ Դատարանը բավարարել էր քաղաքապետին կալանավորելու միջնորդությունը:
12:35 20/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄասիսի քաղաքապետի պաշտպանը բողոք է ներկայացրել Վերաքննիչ դատարան
21:42 01/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄասիսի քաղաքապետը ենթարկվում է քաղաքական հետապնդմա՞ն
00:19 07/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորված Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը դիմել է վարչապետին
21:49 24/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանին երկրորդ մեղադրանքն է առաջադրվել
14:28 07/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄասիսի քաղաքապետը կարող է բողոքարկել դատախազի որոշումը, եթե համաձայն չէ. դատախազություն

Мэр Масиса отпущен на свободу 09/17/2018   16:08  |  Криминальная хроника
Мэр армянского Масиса Давид Амбарцумян отпущен на свободу под залог. Об этом сообщил его адвокат Тигран Атанесян.
Как ранее сообщалось, в результате широкомасштабных следственных и иных процессуальных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, расследуемого следственным управлением СК по Еревану, на основе новых добытых доказательств мэру Масиса Давиду Амбарцумяну и его брату Гору Амбарцумяну предъявлены обвинения.
Давиду Амбарцумяну инкриминируют части 1 и 2 статьи 225("Организация массовых беспорядков и их непосредственное совершение") и ч. 4 статьи 258 ("Хулиганство") Уголовного кодекса Армении, а его брату - пункт части  3 статьи 258 (по двум эпизодам) и часть 4 статьи 258 УК РА.
Следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу. Суд удовлетворил ходатайство об аресте мэра.