ՌԴ-ն ու Հայաստանը պայմանավորվել են համակարգված կերպով շարունակել զենքի մատակարարումը Երևանին. Փաշինյան 09/10/2018   10:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շարունակելու ռուսական զենքի համակարգված շարունակական մատակարարումը հայկական կողմին:
Փաշինյանն այս մասին հայտարարել է «Կոմերսանտ»-ին տված հարցազրույցում, որը հրապարակվել է կիրակի օրը, հայտնում է News.am-ը:
«Մենք պայմանավորվել ենք, որ ռուսական զենքի մատակարարումները կշարունակվեն համակարգված կերպով»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել Պուտինի հետ նրա հանդիպման ընթացքում, որը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 8-ին Մոսկվայում:
Փաշինյանի խոսքով՝ խոսքը վարկով մատակարարվող զենքի մասին է. «Կքննարկենք նաև այլ հնարավորություններ»,- նշել է նա:
«Սա շատ կարևոր համագործակցություն է, և ես կարծում եմ, որ մեզ մոտ այդ ոլորտում որևէ խնդիր չի առաջանա», - ասել է ՀՀ վարչապետը:
09:25 03/04/2018  |  ՄամուլՆոր վարկ ՀՀ-ին՝ «Իսկանդեր» գնելու համար. «Ժամանակ»
15:57 31/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հրեշը», «Բիբն» ու «S1»-ը՝ հակառակորդի սարսափ. նոր ԱԹՍ-ներ հայկական ընկերությունից
16:58 29/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոմատիզացման համակարգեր, անօդաչու թռչող սարքեր. «Լոկատոր» ընկերության մշակումները պատկանում են բացառապես Հայաստանին

Никол Пашинян: Армения и РФ договорились о планомерном продолжении поставок оружия Еревану 09/10/2018   10:37  |  Интервью
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент РФ Владимир Путин договорились о планомерном продолжении поставок российских вооружений.
“Армения хотела бы продолжения поставок российских вооружений, самолетов в том числе”, - заявил в интервью газете “Коммерсант” премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По словам Пашиняна, речь идет о поставках вооружения в кредит.
“Еще будем обсуждать другие возможности. Это очень важное сотрудничество, и, я думаю, у нас в этой сфере не будет никаких проблем”, - отметил Пашинян.
16:26 08/09/2018  |  Лента новостейПутин: отношения с Арменией развиваются поступательно по всем направлениям
16:14 08/09/2018  |  Лента новостейПашинян на встрече с Путиным: в армяно-российских отношениях нет нерешаемых вопросов
15:59 08/09/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении призвал наращивать военно-техническое сотрудничество с Россией
15:49 08/09/2018  |  Лента новостейПашинян надеется, что отношения с Россией будут строиться на взаимоуважении и принципе невмешательства во внутренние дела