Ավտովթար Վրաստանի Պասանաուրի գյուղի մոտակայքում. ազգությամբ հայ տուժածներից մեկը մահացել է (թարմացված) 09/10/2018   12:58  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 8-ին՝ ժամը 16:14-ին, Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի օպերատիվ հերթապահից «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ ժամը 14:20-ին Վրաստանի Դուշեթի շրջանի Պասանաուրի գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, բախվել են «MAN» մակնիշի  բեռնատարը (վարորդը՝ Գոռ Խաչատուրյան, ծնված 1989 թ., ՀՀ քաղաքացի) և «Samara» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդը՝ Ստեփան Կիրակոսյան, ծնված 1963 թ., ՌԴ քաղաքացի):
«Samara» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը մահացել է, իսկ ուղևորները՝ ՌԴ քաղաքացիներ Ստեփան Կիրակոսյանը (ծնված 2015 թ.), Սուսաննա Ավետիսյանը (ծնված 1989 թ.) և Դավիթ Կիրակոսյանը (ծնված 1988 թ.), տեղափոխվել են Դուշեթիի հիվանդանոց:
Սուսաննա Ավետիսյանն այնուհետև տեղափոխվել է Թբիլիսի քաղաքի «Կինեո» ԲԿ, իսկ Ստեփան Կիրակոսյանը՝ «Ցիցիշվիլի» ԲԿ: Բժիշկները Ստեփան Կիրակոսյանի առողջական վիճակը գնահատել են կայուն ծանր, իսկ Սուսաննա Ավետիսյանինը և Դավիթ Կիրակոսյանինը՝ կայուն:
Ստացված տեղեկությունը փոխանցվել է ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի Արտաքին գործերի նախարարության և Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչներին:

Армянин погиб в ДТП в Грузии, еще трое пострадали 09/10/2018   16:44  |  Чрезвычайное просшествие
Как сообщает МЧС Армении, 8-го сентября в 16:14 в службу "911" из департамента по ЧС МВД Грузии поступило информация о том, что в 14:20 близ села Пасанаури Душетского района Грузии произошло ДТП. Сообщается, что грузовик марки "MAN", за рулем которого находился гражданин Армении Гор Хачатрян(1989 года рождения) столкнулся с автомобилем марки «Samara», которым управлял гражданин РФ(Степан Киракосян 1963 года рождения).
Водитель автомобиля марки "Samara" скончался, а пассажиры – граждане России Степан Киракосян(2015 года рождения), Сусанна Аветисян (1989 г.р.) и Давид Киракосян (1988 г.р.) были дгоспитализированы в  больницу Душети.
Позже Сусанна Аветисян была доставлена в медцентр "Кинео" в Тбилиси, а Степан Киракосян – в медцентр "Цицишвили".
Врачи оценили состояние здоровья Степана Киракосяна как стабильно тяжелое, а Сусанны Аветисян и Давида Киракосяна – как стабильное.
"Полученная информация передана представителям Минздрава и МИД Армении в Национальном центре кризисного управления МЧС", - говорится в сообщении.