Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը կայցելի Հայաստան 08/17/2018   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Оգոստոսի 24-25-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում կայանալու են հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի գլխավորությամբ:
Հայաստանի վարչապետը և Գերմանիայի կանցլերը բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում: Այցելության շրջանակներում կանցլեր Անգելա Մերկելը հանդիպում կունենա նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Գերմանիայի կանցլերը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։

Канцлер Германии Ангела Меркель прибудет с официальным визитом в Армению 08/17/2018   14:46  |  Лента новостей
Канцлер ФРГ Ангела Меркель 24 августа посетит с двухдневным официальным визитом Армению. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В рамках визита состоятся двусторонние переговоры на высшем уровне во главе с премьер-министром РА Николом Пашиняном и канцлером Германии Ангелой Меркель.
Премьер-министр Армении и канцлер ФРГ подведут итоги переговоров на совместной пресс-конференции. Ангела Меркель также встретится с президентом Армении Арменом Саркисяном.
Канцлер Германии посетит мемориальный комплекс "Цицернакаберд", чтобы воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.