Վարդենիսի նյարդահոգեբանական տուն-ինտերնատի տնօրենի պարտականությունները դադարեցվել են 08/01/2018   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանի 2018 թվականի հուլիսի 30-ի N 19-Ա/3 հրամանի համաձայն՝ «Վարդենիսի նյարդահոգեբանական տուն-ինտերնատ» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրեն Արտակ Հարությունյանի հետ կնքած ժամկետային աշխատանքային պայմանագիրը լուծվել է:
Աշխատանքային պարտականությունները դադարեցրել են նաև հաստատության պահեստապետ Վահագն Նալբանդյանն ու ավագ խոհարար Արմինե Շաբոյանը:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Վարդենիսի նյարդահոգեբանական տուն- ինտերնատ» ՊՈԱԿ-ում առերևույթ չարաշահումների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արտակ Հարությունյանը, նախնական համաձայնության գալով նույն ՊՈԱԿ-ի պահեստապետ Վահագն Նալբանդյանի հետ, միասին վաճառել են ՊՈԱԿ-ին մատակարարված մսամթերք և նույն կազմակերպության անասնապահական ֆերմայից ստացված կաթ, ինչից գոյացած գումարը չեն մուտքագրել կազմակերպության հաշվեհամարին:
Նախնական տվյալներով՝ կատարվածի հետևանքով Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Վարդենիսի նյարդահոգեբանական տուն-ինտերնատ» ՊՈԱԿ-ին պատճառվել է նյութական վնաս։

Полномочия директора Варденисского психоневрологического дома-интерната приостановлены 08/01/2018   14:12  |  Лента новостей
Срочный трудовой договор с директором ГНКО “Варденисский психоневрологический дом-интернат” Артаком Арутюняном расторгнут. Соответствующий приказ подписала министр труда и социальных вопросов Мане Тандилян.
Приостановлены также полномочия заведующего складом учреждения Ваагна Налбандяна и шеф-повара Армине Шабоян.
Ранее СК сообщил, что по факту предполагаемых злоупотреблений в ГНКО “Варденисский психоневрологический дом-интернат” возбуждено уголовное дело.
Следствием добыты данные о том, что директор ГНКО Артак Арутюнян, вступив в предварительный сговор с заведующим складом Ваагном Налбандяном, вместе продали поставленные ГНКО мясные продукты и молоко, полученное из  животноводческой фермы той же организации. Вырученную от продажи сумму они не внесли на счет организации. По предварительным данным, в результате произошедшего ГНКО “Варденисский психоневрологический дом-интернат” причинен материальный ущерб.