«Ալեքս Հոլդինգ»-ին առաջադրված 5,2 միլիարդ դրամի լրացուցիչ հարկային պարտավորությունն ամբողջությամբ վերականգնվել է 08/01/2018   15:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակում «Ալեքս Հոլդինգ» ՍՊԸ-ում նշանակվել է բյուջեի հետ փոխհարաբերությունների ճշտության ստուգում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԵԿ հաղորդագրությունից:
Ինչպես հայտնեցին ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ստուգումն իրականացվել է Պետական եկամուտների կոմիտեի տարբեր ստորաբաժանումների համատեղ ուժերով, որի արդյունքում 2018 թվականի հուլիսի 26-ին կազմված ստուգման ակտով կազմակեպությաննն առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման 5,2 մլրդ. դրամ հարկային պարտավորություն (ԱԱՀ-ի և շահութահարկի գծով:)
2018 թվականի օգոստոսի 1-ի դրությամբ ընկերությանն առաջադրված լրացուցիչ հարակային պարտավորությունն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

Компания "Алекс-Холдинг" полностью погасила миллиардный долг по налогам 08/01/2018   16:24  |  Лента новостей
В рамках расследуемого в следственном управлении службы национальной безопасности Армении уголовного дела назначена проверка на предмет уточнения взаимоотношений ООО "Алекс-Холдинг" с госбюджетом.
Как сообщили в пресс-службе Комитета государственных доходов Армении, проверки были проведены совместными силами различных подразделений КГД.
В результате проверок в соответствии с составленным 26 июля ревизионным актом компании было предписано доплатить в госбюджет 5,2 млрд. драмов налоговых обязательств по линии НДС и налога на прибыль.
По положению на 1-ое августа 2018 года предписанные компании дополнительные налоговые обязательства полностью восстановлены.
10:26 01/08/2018  |  ПрессаВ принадлежащей семье Самвела Алексаняна компании выявили нарушения на сумму более 5 млрд. драмов - Azatutyun.am
15:46 18/07/2018  |  Лента новостейСамвела Алексаняна обвинили в частичной невыплате долга
10:01 22/05/2018  |  Пресса“Сахарный король” Армении придумал способ сохранить за собой монополию - газета “Жаманак”