Մանվել Գրիգորյանին պատկանող տարածքում հայտնաբերված ավտոմեքենաները Արցախի պաշտպանության բանակինը չեն. Լևոն Մնացականյան 07/24/2018   13:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանին պատկանող տարածքում հայտնաբերված ավտոմեքենաները Արցախի պաշտպանության բանակինը չեն: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանը:
«Որտեղի՞ց վստահություն, որ Պաշտպանության բանակի մեքենաներն են հայտնվել Մանվել Գրիգորյանի մոտ։ Այդպիսի բան չկա, համացանցում եղել է նյութ, որտեղ Աստրախանի համայնքի բարերարները հայտարարել են, որ այդ մեքենաները տալիս են ԵԿՄ-ին, որ օգտվեն այդ մեքենաներից»,- ասաց Մնացականյանը վստահեցնելով՝ Պաշտպանության բանակին նվիրաբերած մեքենաները գտնվում են ՊԲ հաշվեկշռում:

Левон Мнацаканян: обнаруженные у Манвела Григоряна автомобили не принадлежат Армии обороны Арцаха 07/24/2018   13:12  |  Лента новостей
Автомобили, обнаруженные уже у депутата Национального собрания Армении генерала Манвела Григоряна, не принадлежат Армии обороны Республики Арцах. Об этом заявил министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны Левон Мнацаканян на встрече с журналистами во вторник в Степанакерте.СНБ обнародовала сенсационное видео обыска у генерала Манвела Григоряна“Откуда взялась уверенность в том, что именно машины Армии обороны оказались у Манвела Григоряна? Нет такого, в Сети появился материал, в котором благотворители из общины Астрахани заявили о том, что они передают эти автомобили “Еркрапа”, чтобы его члены ими пользовались. Автомобили, подаренные Армии обороны, находятся на балансе АО”,- сказал Левон Мнацаканян.