Եղեգնաձորում զինվոր է զոհվել 07/24/2018   18:24  |  Քրեական խրոնիկոն
24.07.2018թ. ժամը 15:00-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում դեմքի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ժորա Վահագի Պետրոսյանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորումն ստացել է ծառայակցի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:

Военнослужащий погиб на боевом посту в Армении: возбуждено уголовное дело 07/25/2018   09:53  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий погиб на боевом посту в одной из воинских частей в Ехегнадзорской области Армении.
24-го июля  в 15:00 на боевом посту части N-ской воинской части Министерства обороны Армении смертельное огнестрельное ранение в области лица получил военнослужащий срочной службы, рядовой Жора Ваагович Петросян.  Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
По предварительным данным, военнослужащий получил смертельное огнестрельное ранение в результате нарушения его сослуживцем правил обращения с оружием.
По факту восьмым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК  возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 373 (“Нарушение правил обращения с оружием, повлекшее по неосторожности смерть человека”) Уголовного кодекса РА.