Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավորի բնակարանից գողացել են ոսկյա զարդեր 07/24/2018   13:06  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավորի բնակարանից կատարված գողության դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, հուլիսի 23-ին՝ ժամը 22.30-ին, հաղորդում է ստացվել ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավորից առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 08.30-ից մինչև ժամը 21.30-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ մուտքի դռան փականը բացելու միջոցով մուտք են գործել իր բնակարան և գողացել ոսկյա զարդեր։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ փորձագետի հետ միասին։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 1.1 կետերով, մշակվել է քննչական պլան, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ հանձնարարություն տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին։

СК Армении сообщил подробности ограбления квартиры судьи в Ереване 07/24/2018   13:30  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту кражи, совершенной из квартиры судьи Апелляционного уголовного суда.
Как сообщает пресс-служба СК, в 22.30 23-ого июля от судьи Апелляционного уголовного суда поступило сообщение о том, что в тот же день, в промежутке между 08.30 и 21.30, в его квартиру проникли, вскрыв при помощи технических средств замок на входной двери, и похитили золотые украшения.
На место немедленно отправилась оперативно-следственная группа вместе с экспертом. Произведен осмотр места происшествия.
"Следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 1.1 статьи 177 УК РА. Проработан план следственных действий. Относительно проведения оперативно-розыскных мероприятий соответствующим подразделениям Полиции даны поручения. Ведется предварительное расследование", - отмечается в сообщении.