ՀՀ պաշտպանության նախարարը ընդունել է ՌԴ հարավային օկրուգի ներկայացուցիչներին 07/20/2018   19:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հուլիսի 20-ին ընդունել է ՌԴ հարավային օկրուգի շտաբի պետի տեղակալ, գնդապետ Վլադիմիր Ստեխովին և 102-րդ ռազմակայանի հրամանատար, գնդապետ Վլադիմիր Ելկանովին, որոնց ուղեկցում էր ՀՀ ԶՈւ և ՌԴ ԶՈւ-երի զորքերի միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Փարվանյանը։Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Քննարկվել են նաև օրերս Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղում տեղի ունեցած միջադեպի մանրամասները։ Գնդապետ Ստեխովը իր ափսոսանքն է հայտնել տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ և հավաստել է ռուսական ռազմաբազայի հրամանատարության կողմից հետայցու նման հարցերում առավել զգույշ և հետևողական լինելու պատրաստակամության մասին։
Իր հերթին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կոչ է արել 102 ռազմաբազայի գործունեության և հատկապես մարտական պատրաստության միջոցառումների ժամանակ հատուկ ուշադրություն դարձնել բնակչության հետ հարաբերությունների ձևավորմանը։ Պաշտպանության նախարարը նշել է, որ հուլիսի 22-ին ինքը անձամբ ժամանելու է Փանիկ գյուղ և կմասնակցի միջադեպի հետևանքների վերացմանը ուղղված միջոցառումներին։
21:17 18/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
19:59 18/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ ժամանակավոր հավատարմատար Անդրեյ Իվանովին
18:26 17/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանը Չինաստանի դեսպանի հետ կարևորել է համագործակցության զարգացման ներուժի իրացումը
18:57 10/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ գրասենյակի ղեկավարին
20:06 06/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարի այցը հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի
12:31 06/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախարարն այցելել է զորամաս
18:59 29/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ
20:35 25/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայանում քննարկվել են զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները

Глава Минобороны Армении 22 июля лично посетит село Паник 07/21/2018   11:34  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян накануне, 20 июля, принял заместителя начальника штаба Южного военного округа РФ, полковника Владимира Стехова и командира 102-й российской военной базы полковника Владимира Елканова.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, на встрече также присутствовал командующий армяно-российской объединенной группировкой войск (сил), генерал-майор Тигран Парванян.
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов армяно-российского военного сотрудничества, представляющих обоюдный интерес.
Также были затронуты детали недавнего инцидента в селе Паник Ширакской области Армении.
Полковник Стехов выразил сожаление в связи с инцидентом и подтвердил готовность командования российской военной базы впредь в подобных вопросах быть более осторожными и последовательными.
Давид Тоноян призвал в ходе деятельности 102-й военной базы, особенно во время мероприятий боевой подготовки, уделить особое внимание формированию отношений с населением.
Министр обороны Армении отметил также, что 22 июля он  лично посетит Паник и примет участие в мероприятиях по устранению последствий инцидента.
12:07 19/07/2018  |  Лента новостейПашинян назвал инцидент в селе Паник провокацией против суверенитета Армении и армяно-российских отношений
12:52 18/07/2018  |  Лента новостейКомандование российской базы в Гюмри извинилось за вчерашний инцидент в армянском селе Паник