ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը կփոխարինի Ռուբեն Հայրապետյանին 07/19/2018   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ցանկություն ունի դառնալ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ: Այս մասին այսօր նա հայտնել է անձամբ՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։
«Կքննարկենք այդ հարցը, չեմ ասի, որ կհրաժարվեմ, կքննարկենք ու առաջիկա օրերին կասենք»,- կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արթուր Վանեցյանը՝ նշելով, որ հանդիպել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ:
Նա նշեց, որ ֆուտբոլասեր է, ու աշխարհի առաջնությանն էլ երկրպագել է Ֆրանսիային, որը դարձավ Աշխարհի 2018 թվականի չեմպիոն:
Դիտարկմանը, թե, ասում են, պետք է տարանջատել ֆուտբոլն ու քաղաքականությունը, Վանեցյանը պատասխանեց. «Ես քաղաքականությամբ չեմ զբաղվում»:
Նա նաև նշեց, որ պատրաստ է զիջումների գնալ, եթե ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրվի նաև Յուրի Ջորկայեֆի թեկնածությունը, ինչի մասին հայտարարել են երկրպագուները։

Глава СНБ Артур Ванецян не исключил возможность возглавить Федерацию футбола Армении 07/19/2018   12:31  |  Лента новостей
Директор Службы национальной безопасности допустил возможность занять пост президента Федерации футбола Армении(ФФА).Об этом он заявил журналистам перед заседанием правительства в четверг.
“Не могу сказать, что откажусь, однако сделаю заявление после того, как обсудим этот вопрос”,- заявил Ванецян, отметив, что провел встречу с действующим главой ФФА рубеном Айрапетяном.
Глава СНБ указал, что является поклонником футбола, и что на чемпионате мира 2018 года  болел за Францию, которая стала обладателем Кубка мира.
Он отметил, что готов пойти на уступки, если на пост президента ФФА будет выдвинута также кандидатура Юрия Джоркаеффа, о чем заявили болельщики.