Միջադեպը անփութության արդյունք է եղել. 102-րդ ռազմաբազայի հրամանատարի տեղակալը ներողություն է խնդրում 07/18/2018   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շիրակի մարզպետ Կարեն Սարուխանյանը հանդիպել է 102-րդ ռազմաբազայի անձնակազմի գծով հրամանատարի տեղակալ Ալեքսեյ Պոլյուխովիչին` քննարկելու նախօրեին Շիրակի մարզի Փանիկ համայնքում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված հարցեր։
«Այսօր հանդիպեցի 102-րդ ռազմաբազայի անձնակազմի գծով հրամանատարի տեղակալ Ալեքսեյ Պոլյուխովիչին` քննարկելու նախօրեին Շիրակի մարզի Փանիկ համայնքում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված հարցեր:
Ալեքսեյ Պոլյուխովիչը ներողություն խնդրեց և նշեց, որ միջադեպը անփութության արդյունք է եղել՝ վստահեցնելով, որ այսուհետ նման բացթողում իրենց աշխատանքներում չի լինի»,- Facebook-ի իր էջում տեղեկացրել է մարզպետը։
Հիշեցնենք՝ երեկ ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի ստորաբաժանումներն, առանց զգուշացման և առանց փաստաթղթերի, մտել են Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղ և զորավարժանք իրականացրել: Պայթյուններ և կրակոցներ են հնչել:
18:00 29/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍտուգվել են Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռազմակայանի զորախմբի օբյեկտները
09:30 14/10/2016  |  ՄամուլՄանրամասներ ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայողի դանակահարության վերաբերյալ. «Հայկական Ժամանակ»
18:10 13/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն՝ ռուս պայմանագրային զինծառայողի դանակահարության դեպքի մասին
15:53 13/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող է դանակահարվել

Командование российской базы в Гюмри извинилось за вчерашний инцидент в армянском селе Паник 07/18/2018   12:52  |  Лента новостей
Губернатор Ширакской области Армении Карен Саруханян встретился с заместителем командира дислоцированной в Армени 102-ой российской военной базы  по работе с личным составом Алексей Полюхович для обсуждения  вопросов, связанных со вчерашним инцидентом в общине Паник.
“Алексей Полюхович принес извинения и отметил, что инцидент является результатом халатности. Он заверил, что впредь подобных упущений в их работе не будет”, - сообщил губернатор Ширакской области на своей странице в соцсети Facebook..
Напомним, подразделения 102-ой российской военной базы  накануне без предупреждения и документов вошли в село Паник Ширакской области и провели там учения. Слышны были взрывы и выстрелы.
18:29 04/04/2018Разведчики ЮВО выполнят учебно-боевые задачи в горах Армении
14:45 03/04/2018  |  Лента новостейМинобороны Армении выступило с пояснением по поводу размещения подразделения Военной полиции РФ на территории республики