Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ալեքսիս Օհանյանին 06/27/2018   18:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանին:Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ կառավարությունից:
Վարչապետը ողջունել է Օհանյանի այցը Հայաստան և նշել, որ ուրախ է նրա ու սփյուռքահայ մեր մյուս հայրենակիցների արձանագրած յուրաքանչյուր հաջողության համար: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայության ներուժի իրացումը՝ ի նպաստ Հայաստանի զարգացման ու բարօրության:
Ալեքսիս Օհանյանը ներկայացրել է իր տպավորությունները հայրենիքից և Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած նոր կառավարությանը մաղթել արդյունավետ աշխատանք ու հաջողություններ: Նշելով, որ սա իր 6-րդ այցն է հայրենիք՝ Օհանյանը հավելել է, որ ուրախ կլինի նպաստել Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը:
Այդ համատեքստում, զրուցակիցները քննարկել են ՏՏ ոլորտում համագործակցությանը և Ալեքսիս Օհանյանի կողմից Հայաստանում գործունեություն ծավալելու հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
18:56 15/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան այսօր առավել քան երբևէ Հայաստանի կողքին է. Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է դեսպան Լաքոտին

Алексис Оганян – Николу Пашиняну: еще никогда не был так горд тем, что я армянин 06/28/2018   00:09  |  Лента новостей
Сооснователь популярного американского портала Reddit Алексис Оганян на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Ереване заявил, что еще никогда не был так горд тем, что он армянин. Об этом сообщил Никол  Пашинян на своей странице в соцсети Facebook, указав, что речь шла о бархатной, народной революции в Армении.
Как передает пресс-служба главы правительства, в ходе встречи премьер-министр отметил, что рад успехам Оганяна и достижениям соотечественников из диаспоры. Никол Пашинян придал важность реализации потенциала армянского народа на благо и развитие Армении.
Алексис Оганян поделился своими впечатлениями от посещения Родины, пожелав плодотворной работы и удачи новому правительству во главе с Николом Пашиняном.
Отметив, что это его шестой визит на родину, Оганян добавил, что будет рад внести свой вклад в развитие информационных технологий в Армении.
В этом контексте собеседники обсудили сотрудничество в  ИТ-сфере и вопросы, связанные с возможностями Алексиса Оганяна заниматься бизнесом в Армении.