Շաբաթվա ընթացքում առաջնագծի տարբեր հատվածներում նկատվել են ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր 06/23/2018   13:50  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց՝ արևելյան և հյուսիսային հատվածներում կիրառելով նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետեր: Այդ մասին Փաստինֆոն տեղեկանում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ՊԲ արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հունիսի 17-ին՝ ժամը 21:45-ի սահմաններում, հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս հետ շպրտել ելման դիրքեր:
Շաբաթվա ընթացքում առաջնային գծի տարբեր հատվածներում նկատվել են նաև ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար ձեռնարկում են անհրաժեշտ գործողություններ և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Армия обороны Арцаха на уходящей неделе пресекла попытку диверсионной вылазки противника 06/23/2018   13:54  |  Карабахский конфликт
В период с 17-ого по 23-ое июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, применив также ручные противотанковые гранатометы на восточном и северном участках линии соприкосновения.
Кроме вышеуказанных нарушений, около 21.45 17-ого июня противник совершил попытку диверсионной вылазки в направлении одного из боевых постов Армии обороны, дислоцированных  на восточном участке.
"Передовые подразделения Армии обороны вовремя засекли передвижение азербайджанских спецназовцев и отбросили их на исходные позиции", - говорится сообщении.
В Минобороны Арцаха также проинформировали, что в течение недели на различных участках передовой наблюдались передвижения азербайджанского вооружения и военной техники.
"Передовые воинские части Армии обороны для подавления  наступательных действий противника предпринимают необходимые действия, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций", - отмечается в сообщении.