Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հարաբերական կայուն իրադրությունը մնացել է անփոփոխ 05/19/2018   13:29  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հարաբերական կայուն իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю 05/19/2018 13:41 | Карабахский конфликт
Относительно стабильная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в период с 13-ого по 19-ое мая не претерпела изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
В указанный период на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 250 раз. За указанный период противник произвел в сторону армянских позиций более 2000 выстрелов.
Помимо вышеотмеченных нарушений, на восточном участке линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также автоматический станковый гранатомет(6 снарядов).
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая при необходимости и к ответным действиям”, – отмечается в сообщении.