ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցչի պաշտոնում Գևորգ Կոստանյանին կփոխարինի Արտակ Ասատրյանը 06/15/2018   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի ներկայացուցչին այսուհետ կնշանակի և պաշտոնից կազատի վարչապետը՝ արդարադատության նախարարի առաջարկությամբ: Նման որոշում ընդունվեց կառավարության նիստում։
Որոշման մեջ նշվում է նաև, որ ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ կարող է նշանակվել Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացին, ով տիրապետում է մարդու իրավունքների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը, միջազգային ակտերին և անգլերենին կամ ֆրանսերենին:
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը տեղեկացրեց, որ ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցչին կփոխարինի Արդարադատության փոխնախարար Արտակ Ասատրյանը։

Геворка Костаняна на посту представителя Армении в ЕСПЧ сменит заместитель главы Минюста Артак Асатрян 06/15/2018 14:58 | Лента новостей
Представителя Армении в Европейском суде по правам человека отныне будет назначать и освобождать от занимаемой должности премьер-министр по предложению министра юстиции. Соответствующее решение было принято на заседании правительства в пятницу, 15 июня.
В решении отмечается, что представителем Армении в ЕСПЧ может быть назначен гражданин РА, который обладает знанием законодательства Республики Армения, международных актов и владеет английским и французским языками.
Министр юстиции Армении Артак Зейналян сообщил, что Геворка Костаняна на посту представителя Армении в ЕСПЧ сменит заместитель главы Минюста Артак Асатрян.