«Ելք» և «Ծառուկյան» խմբակցությունները չեն մասնակցելի ՍԴ դատավորի քվեարկությանը. ԱԺ նիստը ՈւՂԻՂ 06/13/2018   10:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում մեկնարկել է խորհրդարանական հերթական քառօրյա նիստը:
ԱԺ նիստում «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը հայտարարեց. «Հաշվի առնելով ՍԴ թեկնածուի հետ երեկվա հարցուպատասխանը, նաև մի շարք այլ մտահոգություններ քաղաքացիական հասարակության մարմինների կողմից, «Ելք» խմբակցությունը որոշել է չմասնակցել ՍԴ դատավորի քվեարկությանը, որի արդյունքում, հուսով ենք, դատավորը չի ընտրվի»:
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ իրենց խմբակցությունը ևս չի մասնակցելու այդ քվեարկությանը՝ հաշվի առնելով այն, որ դատավորի թեկնածուն որևէ հարցի հստակ պատասխան չտվեց:

Фракции “Елк” и “Царукян” не примут участия в голосование по кандидатуре Елизаветы Даниелян на пост судьи КС 06/13/2018   10:54  |  Избирательное право
В Национальном собрании Армении стартовало второе заседание очередной четырехдневки.
В ходе заседания депутат от фракции “Елк” Эдмон Марукян заявил, что с учетом ответов кандидата на пост судьи Конституционного суда на вопросы и ряд высказанных органами гражданского общества опасений, фракция решила не участвовать в голосовании, по итогам которого, надеемся, не удастся избрать судью.
Отметим, что Общее собрание судей выдвинуло на этот пост кандидатуру Елизаветы Даниелян.
В свою очередь депутат от фракции “Царукян” Наира Зограбян заявила, что и  они не примут участия в голосовании с учетом того, что кандидат в судьи не дала ни одного четкого  ответа на заданные вопросы.